Do stawki koni dosiadanych przez Jarosława Skrzyczyńskiego dołączyła 12-letnia klacz Chica B Z, dosiadana wcześniej przez członka polskiej Kadry Narodowej, Natalię Czernik.

 

Chica B Z urodziła się 9 czerwca 2009 roku w stajni L.C.J. Berben & J.L.J. Berben leżącej w holenderskiej części Limburgii. Jej ojcem jest holsztyński reproduktor Canturano I, a matką klacz Bolanda po Berlin wpisana do księgi KWPN.

Chica B Z odziedziczyła po swoich przodkach z linii żeńskiej doskonałe zdolności skokowe i ponadprzeciętną jezdność. Wykorzystał te cechy doskonały szwajcarski skoczek, Martin Fuchs, który startował na niej od 2016 do do stycznia 2021 roku. Para ta zakończyła swoją współpracę na najwyższym poziomie zawodów pięciogwiazdkowych, uczestnicząc w między innymi w cyklu zawodów Global Champion Tour w latach 2018 i 2019.

W styczniu tego roku nowym właścicielem klaczy Chica B Z został Bartosz Adamus. Początkowo nowym jeźdźcem klaczy była Natalia Czernik. Teraz jednak właściciel konia postanowił powierzyć rozwój jego dalszej kariery sportowej nowemu jeźdźcowi, Jarosławowi Skrzyczyńskiemu.

 

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że decyzja o przekazaniu klaczy Chica B Z Jarosławowi Skrzyczyńskiemu  nie wynika z chęci przygotowania jej do sprzedaży. Nie planuję takiego ruchu. Moją intencją jest wsparcie polskiego, bardzo utalentowanego zawodnika klasowym koniem, tak by wspomóc jego pogoń za światową czołówką. Będziemy trzymać kciuki za ich starty i sukcesy - powiedział Bartosz Adamus.

 

My również przyłączamy się do tego trzymania kciuków i z niecierpliwością czekamy na sukcesy pary Jarosław Skrzyczyński i Chica B Z.