Belgijska stajnia Stephex Stables poinformowała o zakupie bardzo interesującego konia, na którym startować będzie Daniel Deusser.

 

A mowa o urodzonym w Belgii 8-letnim ogierze Petrossian BC, którego rodzice odnosili ogromne sukcesy na międzynarodowych arenach. Bowiem jego ojcem jest For Pleasure, zdobywca dwóch złotych medali drużynowych podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996, Lars Nieberg/GER) i w Sydney (2000, Marcus Ehning). Natomiast matką jest klacz Sapphire, która pod McLainem Ward/USA wywalczyła m.in. olimpijskie złoto w klasyfikacji zespołowej w Atenach (2004) i Pekinie (2008). Imię hodowlane klaczy Sapphire to Safari van 't Merelsnest.

 

Stephex Stables jest od teraz współwłaścicielem ogiera Petrossian BC razem z hodowcą Tomem Grossmanem, do którego należy stajnia Blue Chip Farm. Sam Petrossian BC ma już na swoim koncie wiele bezbłędnych przejazdów w konkursach dla młodych koni na zawodach CSIYH. W ubiegłym roku zakwalifikował się także do ścisłego finału podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w Lanaken, gdzie dosiadał go Jeroen de Winter/BEL.