Cztery dni zmagań podczas Defender Facimiech Horse Trials dobiegły końca. W trakcie zawodów rozdano trzy komplety medali i poznaliśmy zwycięzców konkursów krajowych i międzynarodowych. Najtrudniejszy, CCI3*-S, wygrał Jaroslav Abik (CZE), a złoto w kategori MJ w tym samym konkursie zdobyła Kamila Cygan.

 

 

Najtrudniejszym konkursem w ramach Defender Facimiech Horse Trials był konkurs CCI3*-S, w ramach którego rozegrano też Mistrzostwa Polski Młodych Jeźdźców. Konkurs okazał się nie lada wyzwaniem dla wszystkich startujących. W MP MJ sklasyfikowano ostatecznie tylko 3 pary. Po złoty medal sięgnęła Kamila Cygan, która na wielkopolskim ogierze ARMIN DE MONSIEUR ukończyła zmagania z wynikiem 64,4 pkt. Na miejscu drugim, ze srebrnym medalem, uplasował się Jakub Wiraszka startujący na wałachu rasy SP CORRNERO. Końcowy wynik tej pary to 91,6 pkt. Podium, z brązowym medalem, zamknęła Weronika Król dosiadająca małopolskiego wałacha PEREZ (100,5 pkt). Klasyfikację generalną wygrał Jaroslav Abik z Czech na wałachu czeskiej hodowli MADOCK. Wynik końcowy tej pary to 42,5 pkt. Cross pokonali bez błędów na przeszkodach, ale z drobnym przekroczeniem normy czasu, a na parkurze przydarzyła się jedna zrzutka i również przekroczenie normy. Drugie miejsce w konkursie wywalczyła najlepsza z polskich par czyli Joanna Pawlak i hanowerska klacz FANTASTIC FRIEDA. Zmagania ukończyły z wynikiem 43,1 pkt, po ujeżdżeniu powiększonym jedynie o 8 pkt za przekroczenie normy czasu na crossie. Na trzecim miejscu uplasowała się reprezentantka Węgier Kata Grósz, która razem z wałachem rasy KWPN KANTHAROS BP ukończyła konkurs z wynikiem 44,4 pkt. 

 

 

Juniorzy walczyli o medale MP w konkursie międzynarodowym CCI2*-S. Do tej walki zgłosiło się 36 par. Najlepsza okazała się zawodniczka, która prowadzenie objęła już w próbie ujeżdżenia i ten wynik “dowiozła” też do samego końca. Po złoto MP Juniorów sięgnęła w tym roku Zuzanna Społowicz dosiadająca małopolskiego ogiera BANKIER. Zarówno cross jak i próbę skoków ukończyli bez błędów, a ich wynik w MP to 28,6 pkt. Miejsce drugie wywalczyła Patrycja Urbaniak, która po bezbłędnej próbie crossu odnotowała duży awans właśnie na miejsce drugie. Zawodniczka startowała na wałachu rasy SP ARISTO A-Z, a wynik jaki pozwolił im na srebrny medal to 34,4 pkt. Na trzecim miejscu, z brązowym medalem, uplasowała się Hanna Sergiel dosiadająca trakeńskiego wałacha HAENDEL 6. MP ukończyli z wynikiem 38,9 pkt. Klasyfikacja generalna konkursu CCI2*-S pokrywa się prawie całkowicie z wynikami MP Juniorów. Różni się jedynie trzecim miejsce, które w międzynarodowym konkursie zajęła Grażyna Niezgoda startująca na małopolskim ogierze EL MORITZ, kończąc zmagania z wynikiem 36,7 pkt. 

 

Trzecim z międzynarodowych konkursów był konkurs CCI1* Intro. Tu podium zdominowały polskie pary. Wygrał Jan Kamiński startujący na wałachu rasy SP MADRYT. Zmagania ukończyli z wynikiem 34,2 pkt, gdzie po ujeżdżeniu dodano tylko 1,6 pkt za normę czasu w skokach. Na miejscu drugim uplasował się junior Patryk Pawłowicz dosiadający klaczy rasy SP ENTALPIA M. Ten zawodnik również powiększył swoje konto jedynie o punkty za normę w skokach co dało ostatecznie 34,4 pkt. Trzecie miejsce w tym konkursie zajął Mariusz Kleniuk startujący na wałachu THORN VDM Z z wynikiem końcowym 35,0 pkt. 

 

Podczas tych zawodów prowadzono jeszcze jedną klasyfikację MP i była to rywalizacja Amatorów w ramach konkursu CNC90. Złoty medal wywalczyła tu Aleksandra Czyż na wałachu rasy SP DETROIT z wynikiem 29,3. Srebro trafiło do Olgi Stalony-Dobrzańskiej i oldenburskiej klaczy VIVANTI PROGRES (33,6 pkt), a brąz odebrała Aleksandra Chełmecka razem z wielkopolską klaczą WACZAFA (37,6 pkt). Klasyfikację krajową wygrała tu Katarzyna Skrzypczak na oldenburskiej klaczy MOCCARABIA z wynikiem 26,8 pkt. Oprócz tego rozegrano jeszcze dwa konkursy krajowe. W klasyfikacji ogólnej CNC100 triumfowała Aleksandra Stańska startująca na małopolskiej klaczy RAPSODIA. Para zwyciężyła z wynikiem z ujeżdżenia czyli 30,6 pkt. W tym samym konkursie, ale w klasyfikacji zawodników do 18 r. ż., zwyciężyła 13-letnia Michalina Paterska dosiadająca wałacha rasy SP NIKO. Również tej parze udało się utrzymać wynik po ujeżdzeniu i ukończyli konkurs z wynikiem 34,4 pkt. W konkursie krajowym CNC80 najlepsza okazała się Katarzyna Miętus startująca na klaczy pełnej krwi angielskiej MOONLIGHT SHADOW. Wynik końcowy tej pary to 35,1 pkt. Taki sam wynik uzyskała też Anna Korus startująca na kucu LASEK

 

 

Retransmisja wszystkich transmitowanych konkursów dostępna na www.ClipMyHorse.TV