Od środy do czwartku na placu w Radzionkowie młodzi zawodnicy walczyli w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w skokach. W kategorii kuców po złoto sięgnął Julian Laskowski, a w rywalizacji na dużych koniach triumfowała Zuzanna Kuczerawy.

Zawodnicy przez dwa intensywne dni wystartowali w dwóch konkursach eliminacyjnych oraz w dwunawrotowym finale, który oczywiście wyłonił tegorocznych medalistów. Pierwsze dwa konkursy były konkursami z oceną stylu jeźdźca. Ci którzy myśleli o zwycięstwie od początku musieli zaprezentować najlepszą formę, bo do finału zawodnicy przystąpili z sumą punktów z obu konkursów eliminacyjnych.

Oglądaliśmy zmagania w dwóch kategoriach - na kucach i na dużych koniach. W drugim nawrocie finału OOM Kuców oglądaliśmy 10 par. Na pozycję lidera przed tą częścią konkursu awansował Julian Laskowski, a bezbłędny przejazd przypieczętował jego zwycięstwo. Zawodnik wywalczył złoto w starcie na kucu PLAYBOY GLOBAL EXPLOSION, a OOM ukończył z wynikiem 5,16 pkt. Awans przed drugim nawrotem odnotowała też Wiktoria Tymieniecka dosiadająca kuca WIKING PP, a zerowy przejazd zagwarantował im srebrny medal. Wynik końcowy tej pary to 5,83 pkt. Na trzecim stopniu podium, z wynikiem 5,84 pkt, stanęła Alicja Jagusiak, która brązowy medal wywalczyła razem z wałachem FONDI-W.

W rywalizacji młodzieży na Dużych Koniach nie było wątpliwości co do zwycięzcy. Z pozycji liderki do finału przystąpiła Zuzanna Kuczerawy startująca na oldenburskiej klaczy URACA II.  Dwa bezbłędne przejazdy zapewniły zawodnicze zwycięstwo i złoty medal. Zmagania ukończyła z łącznym wynikiem 3,34 pkt. O pozostałych medalach musiała zadecydować rozgrywka, bo dwoje zawodników po II nawrotach miało na swoim koncie 3,84 pkt. Lepsza okazała się Zofia Pakur startująca na klaczy rasy KWPN KUFONIA i to do niej trafił srebrny medal. Podium, z brązowym medalem, zamknął Stanisław Tomaszewski dosiadający wałacha rasy SP MAJERAN.