Aukcja Flanders Foal & Embrio Auction miała dwa bardzo istotne polskie akcenty.

 

Pierwszym z nich był wystawiony na sprzedaż gniady ogierek Nothing Hill S, którego hodowcą jest Hubert Szurik. Ojcem ogierka jest Cornet Obolensky a matką klacz Nestia S po Romualdo – Nimrod B. Jest on więc półbratem siwego MJT Nevados S, który odnosi sukcesy pod Gregorym Wathelet. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu para ta zdobyła złoty medal zespołowo na Mistrzostwach Europy w Rotterdamie. I to właśnie belgijski zawodnik będzie najprawdopodobniej przyszłym jeźdźcem Nothing Hill S, bowiem jego sponsor postanowił zakupić go za kwotę 44 000€.

 

 

Niewiele brakowało by Nothing Hill S pozostał w Polsce. Bowiem w walce o jego zakup udział brała stajnia Wechta Equestrian. Jej przedstawiciele siedzieli przy tym samym stoliku co sponsor Watheleta, więc przebieg licytacji był bardzo interesujący. Z Nothing Hill S się nie udało, ale to nie oznaczało, że do Polski nie przyjedzie żadne z oferowanych źrebiąt. Stajnia Wechta zakupiła bowiem innego ogierka, Chebello di Villagana, syna słynnego Chacco-Blue od klaczy Vibelle Z po Vigo d’Arsouilles – Chin Chin. Vibelle Z pochodzi ze znakomitej rodziny – jest ona pełną siostrą Golden Hawk (Shane Breen/IRL) oraz półsiostrą takich koni jak GLOCK’s London/Gerco Schröder, A Pikachu de Muze/Billy Twomey czy Taran de la Pomme/Kevin Staut. Stajnia Wechta wylicytowała go za 48 000€.

 

 

Najdroższym źrebięciem sprzedanym na aukcji była klaczka Cera van de Berghoeve (Cornet Obolensky - Darco - Heartbreaker), za którą kupcy z Belgii zapłacili 55 000€.

 

Zdjęcia: Wendy Scholten