W drugim nawrocie niełatwego Grand Prix CSI3* w Lier oglądaliśmy Przemysława Konopackiego. Po błędach zawodnik niestety zrezygnował z kontynuowania przejazdu. Na Litwie 1 pkt karny za przekroczoną normę czasu wykluczył Marka Wacławika z walki w rozgrywce Grand Prix CSI2*.

CSI3* Bemer Riders Tour Azelhof, Lier (BEL)

Do drugiego nawrotu konkursu Grand Prix CSI3* 155 cm zakwalifikowało się 13 par. Jedną z nich był Przemysław Konopacki startujący na hanowerskim wałachu VASCO. Po kilku błędach i nieporozumieniu zawodnik zdecydował się niestety zrezygnować z kontynuowania przejazdu w drugim nawrocie, a tym samym uplasował się na 13 miejscu w konkursie.

Nie były to jednak jedyne występy naszych reprezentantów w finałowych konkursach podczas zawodów w Lier.  Na parkurze 140 cm jeden błąd w drugiej fazie odnotował Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze CASSIOPEIA. Zawodnik wystartował za to w rozgrywce konkursu 130 cm. Dosiadał holsztyńskiego ogiera MYSTIQUE, a tę rywalizację ukończyli na 8 miejscu. Obu Polaków oglądaliśmy jeszcze w konkursie 120 cm. Tu dwa punkty za czas w drugiej fazie odnotował Przemysław Konopacki w starcie na oldenburskim wałachu CESSARO PS. Maksymilian Wechta i klacz rasy SWB DIONNE mieli jedną wrzutkę w drugiej fazie.

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

CSI2*-W Vazgaikiemis (LTU)

Konkurs Grand Prix miał wysokość 150 cm i zaliczany był nie tylko do Longines Ranking, ale też do Pucharu Świata. O włos od rozgrywki tego konkursu był Marek Wacławik. Zawodnik dosiadał wałacha rasy SP KATHMANDAU. Para nie miała błędów na przeszkodach, ale jeden punkt za przekroczoną normę czasu wykluczył ich z walki o podium. Ostatecznie uplasowali się na 7 miejscu. Joanna Rosicka-Tyszko na holsztyńskim wałachu CARIBOU miała w sumie 9 pkt karnych w przebiegu podstawowym tego konkursu.

Joanna Rosicka-Tyszko odnotowała za to bardzo dobry przejazd w finale 125 cm. Tu na hanowerskim wałachu CHIRON nie miała błędów i zajęła 5 miejsce. Z jedną zrzutką w drugiej fazie ten sam konkurs ukończyła Tola Świerczyńska na klaczy NONO Z. Zajęły 9 miejsce. Ta 14-letnia zawodniczka świetnie zaprezentowała się też w Małym Grand Prix 135 cm. Na wałachu rasy KWPN DUDOK L zakwalifikowała się do rozgrywki i ukończyła konkurs na wysokim, drugim miejscu. Zadowolony z finałowego dnia może być też Robert Hestkowski. Zawodnika na holsztyńskim wałachu CON X nie miał błędów w finale 115 cm i uplasował się na 6 miejscu.

CSI2* Rzym (ITA)

W niedzielę Bartosz Adamus zmierzył się jedynie z konkursem 130 cm. Do rozgrywki wprowadził jednego konia, wałacha SIRE ONE. Po dwóch bezbłędnych przejazdach zawodnik uplasował się na 8 miejscu. Na swoim drugim koniu, oldenburskim ogierze CHACCO AMICOR, Bartosz Adamus miał 7 pkt karnych w przebiegu podstawowym konkursu.

CSI1 Vlasia (ROM)

Róża Konieczna wystartowała dzisiaj w konkursie Grand Prix CSI1* w którym przeszkody miały wysokość 140 cm. Zawodniczka na holsztyńskim wałachu DARIDO B zjechała z parkur tego konkursu z jednym błędem, co pozwoliło jej uplasować się na 13 miejscu.