To był zdecydowanie jego weekend - Julien Epaillard wygrał 4 konkursy podczas zawodów Longines Equita Lyon.

W miniony weekend Julien Epaillard wystartował w Lyon w 4 konkursach – i we wszystkich zwyciężył. Dwukrotnie na 9-letnim wałachu Donatello d’Auge i także dwa razy na klaczy Caracole de la Roque, na której był najlepszy w piątkowym Grand Prix i w niedzielnym konkursie Pucharu Świata.

Sześć par zakwalifikowało się do rozgrywki wczorajszego konkursu PŚ. Epaillard i Caracole de la Roque wystartowali z numerem czwartym i pokonali skrócony parkur bezbłędnie w doskonałym czasie 34,88 s.

To był wspaniały weekend! Szczerze mówiąc obawiałem się trochę szeregu z dwóch stacjonat i tam miałem trochę szczęścia. Chciałem zaryzykować tyle ile się da, ale bez zbytniego szaleństwa. Wiedziałem, że po mnie będzie jechać jeszcze Marlon a on też potrafi jeździć szybko. Teraz Caracole będzie miała przerwę i ponownie wystartuje w Madrycie.

Na drugim miejscu uplasował się Marlon Modolo Zanotelli/BRA, który na wałachu VDL Edgar M przejechał bezbłędnie w czasie 35,61 s. Na miejscu trzecim uplasował się Jur Vrieling/NED na wałachu Long John Silver (0/37,97) a czwarta była Penelope Leprevost/FRA na wałachu Bingo del Tondou (0/38,89).

W klasyfikacji PŚ LEZ na prowadzeniu jest Victoria Gulliksen/NOR (28 pkt), Bryan Balsiger/SUI jest drugi (22 pkt.) a na miejscu trzecim znajdują się Angelica Augustsson Zanotelli/SWE i Julien Epaillard/FRA (po 20 pkt.). Epaillard ma w planie starty jeszcze podczas zawodów PŚ w Madrycie, w Mechelen, w Bazylei i w Bordeaux. Ale czy pomimo uzyskanej kwalifikacji wystartuje w Finale Pucharu Świata – nie wiadomo.

Nie wiem czy będę miał konia na Finał. Dla Donatelllo może być to zbyt duże wyzwanie i raczej planuję na nim wystartować w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Planujemy już przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu i to jest nasz najważniejszy cel.

Klasyfikacja PŚ LEZ po 3 konkursach: TUTAJ

Retransmisja konkursu z polskim komentarzem dostępna jest na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

Zdjęcia: FEI/Leanjo de Koster