Podczas Baborówko Horse Sale Show dziś rozegrane zostały próby terenowe. Gospodarz toru, Lars Christensson, postawił przed zawodnikami niełatwe zadanie.

W najwyższej klasie zawodów, w konkursie CCI4*-S o nagrodę Kuhn Maszyny Rolnicze, prowadzący po wczorajszej próbie ujeżdżenia Yoshiaki OIWA (JPN) na koniu na BART L JRA zaliczył dziś wyłamanie oraz łącznie zebrał 39,6 punktu karnego, co spowodowało, że z miejsca pierwszego spadł na pozycję 24. Na pierwsze miejsce po bezbłędnym przejeździe wysunęła się niemiecka amazonka Nadine MARZAHL (GER) na koniu VALENTINE 18. Na drugim miejscu uplasowała się Sophie LEUBE (GER) na koniu JADORE MOI, a na trzecim — Dirk SCHRADE (GER) na DAJARA 4.

Najlepszy spośród Polaków i przed finałem lider w rankingu Pucharu Polski WKKW 2019 — Mateusz Kiempa (POL) — swojego przejazdu zdecydowanie nie może zaliczyć do udanych. Na koniu Lassban Radovix zawodnik zaliczył dziś wyłamanie i przekroczył normę czasu, przez co uzbierał 35,2 punktu karnego. Wynik ten spowodował przesunięcie zawodnika na 25 miejsce po próbie terenowej w konkursie CCI4*-S oraz zachwiał pewność co do jego zwycięstwa w rankingu Pucharu Polski WKKW 2019.

W konkursie CCI3*-S o nagrodę Lotto po dzisiejszym crossie pozycję liderki utrzymała Leonie KUHLMANN (GER) na HIDALGO 179. Na miejscu drugim uplasowała się Malin HANSEN - HOTOPP (GER) z koniem QUIDDITCH K, a na trzecim — Paulina MACIEJEWSKA (POL) na JANGCY L, która jako jedyna pokonała próbę terenową w normie czasu.

W konkursie CCI2*-S o nagrodę Duon z miejsca trzeciego na miejsce pierwsze wysunęła się Marta ORŁOWSKA (POL) na GENESIS KG. Na miejsce drugie z miejsca pierwszego spadła Anna SIEMER (GER) z DEIKE 22, a na miejscu trzecim po crossie — Stephanie BÖHE na ASHANTI DE LA RIBIERE.

Dziś zakończyła się rywalizacja w konkursie ZK 1* w kategorii open. Pierwsze miejsce zajęła Sara Algotsson Ostholt (SWE) na koniu DYNAMITE JACK. Miejsce drugie należy do Marty Orłowskiej (POL) na koniu NAOMI II C, a miejsce trzecie – do Weroniki Mikołajczak (POL) na koniu CZANOS.

W konkursie ZK 1*, w ramach którego rozgrywany jest finał Pucharu Polski WKKW w kategorii juniorów młodszych, pierwsze miejsce zajmuje Weronika Król i GREENLINE, miejsce drugie należy do Gabrieli Kozłowskiej i DININ CHOSEN, a trzecie – do Zofii Złotnickiej i NORMY.

Zawodnicy konkurs ZK L dziś odpoczywali, a jutro zmierzą się z próbą terenową.