Z dużą przewagą w konkursie Pucharu Narodów w ujeżdżeniu zwyciężył zespół Niemiec.

 

O mały włos nie doszłoby dziś na czworoboku w Aachen do niespodzianki. Bowiem blisko pokonania Isabell Werth była jej koleżanka z ekipy, Dorothee Schneider. Konkurs Grand Prix Special był drugą częścią Pucharu Narodów, ale niesamowicie ważne są też uzyskane w nim wyniki indywidualne. Szczególnie gdy chodzi o nominacje na tegoroczne Mistrzostwa Europy.

 

Isabell Werth wjechała dziś na czworobok bardzo skoncentrowana. Jej klacz Bella Rose pokazała się jak zawsze doskonale w pasażach i piaffach – no może z wyjątkiem drugiego. Drugi mały bład miał miejsce ciągu w galopie w lewo, kiedy to Bella Rose zrobiła zmianę nie czekając na pomoce swojej amazonki. Sędziowie ocenili przejazd Isabell Werth na 84,447% - w protokole znalazły się aż 34 „dziesiątki”.

 

 

Swój najlepszy wynik w dotychczasowej karierze w GPS uzyskała Dorothee Schneider na wałachu Showtime. Pomimo dwóch błędów – zagalopowanie w przejściu z pasaży do kłusa wyciągniętego i nieudane przejście z pasażu do galopu - para ta uzyskała 83,617%. Dla Schneider dzisiejszy przejazd był nagrodą za wytrwałość i cierpliwość – Showtime doznał kontuzji w 2017 roku i przez wiele miesięcy musiał pauzować. Teraz ten 13-letni wałach jest dojrzalszy i pewniejszy siebie co widać na czworoboku.

 

Na miejscu trzecim, tak jak w Grand Prix, uplasowała się Charlotte Dujardin/GBR na wałachu Erlentanz, która uzyskała 80,277%. Trochę szkoda, że tej pary nie zobaczymy już więcej na czworobokach. Erlentanz wróci po Aachen do startów pod swoim właścicielem.

 

Czwarte miejsce w konkursie zajęła Jessica von Bredow-Werndl/GER na klaczy TSF Dalera BB. Wynik 79,021 % mógłby być lepszy, gdyby lepiej tej parze wyszły piaffy. Ale i tak miał on ogromny wływ na zwycięstwo niemieckiej drużyny w konkursie Pucharu Narodów. Po dwóch konkursach – GP i GPS – wynik ekipy Niemiec wynosił 489,477%. Miejsce drugie zajął zespół Danii (457,515%) a na pozycji trzeciej uplasowali się reprezentanci USA (450,775%).

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: CHIO Aachen