Pierwszy etap nowej serii Longines League of Nations™ rozegrany został wczoraj w Abu Dhabi i zwyciężyła w nim ekipa Niemiec.

 

 

Tegoroczny sezon rozgrywek Pucharu Narodów ma nie tylko nową nazwę, ale też i nowe zasady. Drużyny w czteroosobowym składzie startują w dwóch nawrotach – w pierwszym startują 4 pary i liczy się wynik 3 najlepszych – najgorszy nie jest brany pod uwagę. W drugim nawrocie startują już tylko 3 pary i liczą się wszystkie punkty przez nie zdobyte. Wyniki obu nawrotów składają się na końcowy rezultat danego zespołu. I podczas każdego etapu nagrody wynoszą 700 000€. 

 

Wczoraj w Abu Dhabi zwyciężyła drużyna Niemiec, która ukończyła konkurs z wynikiem 8 pkt. W jej składzie startowali Christian Kukuk na ogierze Mumbai, Jörne Sprehe na klaczy Sprehe Hot Easy, David Will na wałachu My Prins van Dorperheide oraz Christian Ahlmann na klaczy Blueberry. Szef ekipy Otto Becker powiedział, że to doskonałe rozpoczęcie roku olimpijskiego i jest bardzo dumny ze swoich zawodników i ich koni. 

 

Na miejscu drugim uplasował się zespół Irlandii z wynikiem 12 pkt. Po pierwszym nawrocie Irlandczycy prowadzili z zerowym kontem, ale w błędy w drugim przekreśliły ich szanse na wygraną. Trzecie miejsce zajęła drużyna Szwecji z wynikiem 20 pkt. 

 

Cztery pary ukończyły oba nawroty bez błędów: Henrik von Eckermann/SWE na klaczy Iliana, jego żona Jannika Sprunger/SUI na klaczy Orelie, Richard Howley/IRL na wałachu Equine America Consulent de Prelet Z oraz Jörne Sprehe/GER na klaczy Sprehe Hot Easy.

 

Kolejny etap serii odbędzie się w marcu w Ocala/USA, a Finał Longines League of Nations™ rozegrany zostanie w październiku w  Barcelonie/ESP. 

 

Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: FEI/ Martin Dokoupil