Doskonale spisali się nasi powożący w Kladrubach. Także skoczkowie mieli dziś wiele powodów do zadowolenia.

Kladruby/CZE

Zwycięstwem Katarzyny Kurys i Biraldo zakończył się konkurs CAI3* singli w Kladrubach. Para ta dziś co prawda zajęła 5 miejsce w konkursie zręczności powożenia, ale wcześniejsza przewaga punktowa pozwoliła na wygranie w klasyfikacji końcowej zawodów. Ze swoim drugim koniem, Count Down, polska zawodniczka awansowała na wysokie 3 miejsce. Tomasz Jankowiak zakończył zmagania na 7 miejscu z Bartnikiem i na 8 z Drabem.

Konkurs CAI3* par zdominowany został kompletnie przez reprezentantów Polski. Zwyciężył Bartłomiej Kwiatek z końmi Aromat i Frombork, który co prawda w dzisiejszej próbie zajął 20 miejsce, ale miał dużą przewagę po maratonie. Doskonale spisał się dziś Rafał Wojtacha, który w próbie zręczności zajął 1 i 2 miejsce dzięki czemu w klasyfikacji końcowej konkursu uplasował się z dwoma swoimi zaprzęgami na podium. Na miejscu czwartym konkurs ukończyła Weronika Kwiatek a 7 był Marek Baryłko. Na wyróżnienie zasługuje też Jacek Kozłowski, który dziś z końmi Kuba i Michel zajął 3 miejsce. Niestety słabsze wyniki w pierwszych dwóch dniach zmagań sprawiły, że ostatecznie zajął on dalsze miejsce.

Miejsce na podium zajął także Piotr Mazurek, który w konkursie zaprzęgów 4-konnych uplasował się na trzecim miejscu.

Zduchovice/CZE

W dzisiejszym konkursie Grand Prix CSIOJ świetnie spisała się Juliana Suska na wałachu Hassan van de Wittemoere, która pokonała bezbłędnie zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę. Czas 40,49 s zapewnił jej 3 miejsce w tym niełatwym konkursie. Natalia Stefańska na Exit Remo miała jeden błąd i uplasowała się na 9 miejscu.

W konkursie GP CSIJ tylko dwie pary zakwalifikowały się do rozgrywki. Najlepszy wynik spośród polskich zawodniczek uzyskała Natalia Stefańska, która na Firebridge Tag miała jeden błąd i zajęła 6 miejsce.

Klara Kozioł na Rocky ukończyła konkurs GP CSIOCh z jednym błędem co dało jej 9 miejsce w klasyfikacji.

Hagen/GER

W dzisiejszym konkursie Grand Prix CSI 2* Andrzej Opłatek na klaczy Conmina Blue PS pokonał bezbłędnie parkur podstawowy. Tym samym ta 8-letnia klacz zakończyła zawody w Hagen nie robiąc ani jednej zrzutki. Niestety czas przejazdu (74,06 s) okazał się za wolny, by uzyskać prawo startu w drugiej rundzie konkursu i Andrzej Opłatek zajął ostatecznie 19 miejsce. W Grand Prix CSI 4*, konkursie zaliczanym do serii Riders Tour, wystartował on na wałachu Stakkatan, na którym miał 2 błędy. Zwyciężyła Katrin Eckermann/GER na klaczy Caleya.

W konkursie Grand Prix pocieszenia, Katarzyna Milczarek i Dżeko zajęli 8 miejsce z wynikiem 67,319%.

Magna Racino/AUT

Wysokie 5 miejsce w Grand Prix CSI2* zajął Łukasz Wasilewski na wałachu Wavantos Vd Renvillehoeve, który miał jeden błąd w parkurze podstawowym. Tylko trzy pary zakwalifikowały się do rozgrywki, w której najlepszy okazał się Tobias Bachl/GER na klaczy Cicera de la Vayrie B.

W finałowym konkursie EY Cup (145 cm) Matylda Malepszy na Auguście uzyskała wynik 13 pkt. i zajęła 12 miejsce. Tym samym nasza 16-letnia amazonka uzyskała swoje pierwsze w karierze punkty do Longines Ranking.

W finałowym konkursie rundy brązowej Bogna Sąsiadek na wałachu Golddigger GR uplasowała się na 3 miejscu.