Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość, którą na swoim instagramie przekazała Natalia Palmowska. Z powodu poważnego złamania kości na wiecznie zielone pastwiska odszedł siwy Dr. Jones. 

 

 

Dr. Jones był siwym, rosłym wałachem wyhodowanym w Holandii. Urodził się w 2008 roku i został wpisany do księgi stadnej KWPN. Jego ojcem był ogier Vingino, a matką klacz Zolavsca Fortuna po Casco. Zanim trafił do Natalii Palmowskiej to w Polsce jeździli na nim Stanisław Przedpełski i Karolina Godoś, w obu przypadkach startując do poziomu 130-135 cm. Natalia Palmowska Dr. Jonesa kupiła z myślą o rozwoju i powrocie do kariery jeździeckiej. I ta decyzja okazała się jak najbardziej trafna. Pierwsze wspólne wyniki Natalii Palmowskiej i siwego Dr. Jones pojawiły się w 2019 roku. Rozpoczęli od poziomu 120-130 cm, ale szybko przeszli do poziomu Dużej Rundy zawodów krajowych jak i międzynarodowych. Już w tamtym sezonie bezbłędnie jeździli w GP 145 cm Dąbrówki Małej czy konkursach zaliczanych do LR w Ciekocinku i Lubline. Wszyscy z pewnością pamiętamy też spektakularne zwycięstwo tej pary podczas Grand Prix CSI2* Cavaliady w Warszawie w 2022 roku.  

 

 

Siwy Dr.Jones był niezwykle ekspresyjnym koniem i tak też odszedł. Podczas brykania doznał poważnego złamania kości, które nie dało szans na uratowanie konia. Natalii Palmowskiej, a także wszystkim, którym Dr. Jones był bliski, składamy najszczersze wyrazy współczucia.