Czterodniowe zmagania w ogólnopolskich rozgrywkach w Gałkowie dobiegły końca. Zakończyły się także ZO-B1*w Leśnej Woli. Grand Prix VIII etapu Polskiej Ligi Jeździeckiej wygrał Adam Nicpoń, a w Leśnej Woli najlepszy był Damian Ostręga.

ZO-B2* PLJ Gałkowo Perlage Masters

W Grand Prix, finale Dużej Rundy, zawodnicy musieli pokonać przeszkody o wysokości 145 cm. Z 36 startujących par, 7 z zerowym kontem walczyło o zwycięstwo w rozgrywce. Najszybszy, do końca zachowując zerowe konto, był i zwyciężył Adam Nicpoń startujący na oldenburskiej klaczy CYCERA. Drugie miejsce, również bez punktów karnych, lecz z dłuższym czasem przejazdu, zdobył Kristupas Petraitis (LTU) dosiadający ogiera CARLEONE. Na ostatnim miejscu podium, z 4 punktami karnymi, uplasował się Beniamin Tomaszewski startujący na ogierze CLAUDIUS.

Przeszkody finału Rundy Średniej mierzyły 135 cm. 23 pary walczyły o miejsca na podium, ale tylko 4 z nich ukończyły przejazdy bez punktów karnych. Zwycięstwo z najlepszym czasem zdobyła Weronika Wilska-Czarnecka dosiadająca klaczy QUILITA Z. Marcin Matelski startujący na wałachu QUADRO Z uplasował się na drugim miejscu podium. Trzecie miejsce zajęła Zuzanna Nadolny-Zawadowicz, która dosiadała wałacha LOS ANGELES.

Przeszkody o wysokości 125 cm do bezbłędnego pokonania mieli zawodnicy finału Małej Rundy, w którym wystartowały 64 pary. Z zerowym kontem przejazdy ukończyło 13 par, ale zwyciężyła zawodniczka z najlepszym czasem. Pierwsze miejsce na podium zdobyła Emilia Dratwińska na klaczy SIGMA. Drugie miejsce wywalczyła Magda Kamińska-Kumorek dosiadająca klaczy HALLE BERRY. Na trzecim stopniu podium stanął Jan Bobik, który startował na ogierze HAVERDY.

ZO-B1* Leśna Wola

Najwyższe przeszkody, mierzące 140 cm, stanęły na parkurze konkursu Grand Prix, w którym startowało 7 uczestników. Troje zawodników ukończyło parkur z zerowym kontem, dlatego o miejscach na podium decydowały przejazdy w rozgrywce. Z najlepszym czasem przejazdu finał wygrał Damian Ostręga, startujący na klaczy FELINE. Drugie miejsce na podium, również bez punktów karnym, zdobył Grzegorz Nowak, dosiadający wałacha LARCASS CR. Pierwszą trójkę zamknęła Agnieszka Cebulak startująca na ogierze QUINCY.

Nieliczna grupa 8 uczestników brała udział w finale Rundy Średniej. Na parkurze zawodnicy musieli pokonać przeszkody o wysokości 130 cm. Na czysto parkur przejechały 3 pary. O miejscach na podium decydowała więc rozgrywka, którą każda para również pokonała bezbłędnie. Czas przejazdów zadecydował o rozmieszczeniu zawodników na podium.  Najszybciej przejazd ukończył Damian Ostręga dosiadający wałacha VALENCIA VOLO, który stanął na najwyższym stopniu podium. Drugie miejsce również zajął Damian Ostręga, tym razem dosiadający klaczy LATOUR GIRL HAB Z. Trzecie miejsce wywalczyła Joanna Cebulak, która startowała na klaczy CAPUERA.

9 zawodników Małej Rundy musiało pokonać przeszkody o wysokości 120 cm. Z zerowym kontem parkur pokonały 4 pary, ale najszybszy był Zbigniew Kostrzewski dosiadający klaczy KALIFORNIA HIPPICA, czym zapewnił sobie zwycięstwo. Na drugim miejscu uplasowała się Karolina Godoś, która startowała na klaczy KOREA HIPPICA. Ostatnie miejsce podium zajęła Agnieszka Cebulak, która dosiadała wałacha MALIBUS CLEAR ROUND BY HAB Z.