Zwycięstwem reprezentanta Francji zakończyły się zawody CSIO5* La Baule. Po najwyższą nagrodę w Grand Prix sięgnął Nicolas Delmotte. W porannym konkursie LR triumfował Julien Gonin

Na liście startowej konkursu Grand Prix La Baule 160cm zapisanych było 50 par. Parkur ustawiony przez gospodarza toru, Frederica Cottier bezbłędnie pokonało jedynie 6 z nich. Jako pierwszy na parkurze rozgrywki pojawił się reprezentant gospodarzy Nicolas Delmotte. Zawodnik postawił poprzeczkę na tyle wysoko, że żadnej z kolejnych par nie udało się uzyskać lepszego wyniku niż Francuz. Nicolas Delmotte (FRA) zwyciężył w konkursie dosiadając francuskiego wałacha URVOSO DU ROCH. Para pokonała parkur rozgrywki bezbłędnie w czasie 45,83s. Miejsce drugie zajął Laurent Goffinet (FRA) co na pewno dodatkowo ucieszyło francuską publiczność. Zawodnik razem z francuskim ogierem ATOME DES ETISSES ukończyli rozgrywkę bez zrzutek w czasie 46,06s. Na trzecim miejscu podium w konkursie stanął Martin Fuchs (SUI) startujący na wałachu rasy KWPN LEONE JEI. Czas przejazdu tej pary to 44,41s, jednak przydarzyła im się jedna zrzutka w rozgrywce.

Tak o wygranej opowiedział Nicolas Delmotte: Wciąż jest to dla mnie trudne do pojęcia, że wygrałem. Bardzo się cieszę z wygranej w La Baule przed francuską publicznością. To w końcu CSIO5* Francji! Ogromnie się cieszę również, że właściciel Urvoso ufa mi od tylu lat i zgodził się na jego start w Olimpiadzie. To ogromna przyjemność oglądać znów publiczność na trybunach. Od początku zawodów Urvoso skakał bardzo dobrze. W Pucharze Narodów mieliśmy dwa świetne przejazdy. Ten koń bardzo się rozwinął od ostatnich kilku występów.

W porannym dwufazowym konkursie 145cm LR o nagrodę Groupe Barriere również triumfował zawodnik z Francji. Tu na najwyższym stopniu podium stanął Julien Gonin startujący na wałachu CAPRICE DE GUINFARD. Na miejscu drugim również uplasował się reprezentant gospodarzy. Był to Edward Levy dosiadający francuskiej klaczy CONFIDENCE D’ASS. Miejsce trzecie w tym konkursie zajął Scott Brash (GBR) i hanowerski wałach HELLO SHELBY.