Najlepszy okazał się bardzo doświadczony zawodnik Nick Skelton na wspaniałym ogierze BIG STAR, ten 10-letni ogier (Quick Star/Nimmerdor) przez całe zawody nie popełnił błędu i dosłownie latał nad przeszkodami. Sam zawodnik uważa, że jest to jego najlepszy koń w dotychczasowej karierze i wiąże z nim wielkie nadzieje. W zeszłym roku para zdobyła złoty medal w konkursie drużynowym na IO w Londynie, indywidualnie zajął miejsce 5, wygrali również konkurs Global Champions Tour w Hamburgu, Grand Prix w Weelington i wiele innych.

Tylko 8 setnych sekundy gorszy od lidera był Emanuele Gaudiano i Cocoshynsky, na miejscu 3. uplasował się kolejny Brytyjczyk Robert Smith i Voila. W rozgrywce wszyscy jeździli bardzo szybko, najlepszy czas odnotował Henrik Von Eckermann który startował na Gothcie Frh, niestety zrzucił przedostatnią przeszkodę. Mimo tego trzeba zauważyć, że klacz wspaniale pokazuje się pod Eckermanem w najtrudniejszych konkursach na arenie międzynarodowej, a zawodnik dosiada jej od grudnia 2012. Wcześniej dosiadał jej Ludger Beerbaum.