Za nami trzeci dzień Cavaliady w Warszawie. Sobotę zamknął jeden z ulubionych punktów programu publiczności czyli konkurs Speed&Music, w którym zwyciężył Kristaps Neretnieks (LAT). Finał Middle Tour wygrał Dawid Skiba, a po drugie zwycięstwo w HPP w Powożeniu sięgnął Aleksander Fularczyk.

Sobotę w Warszawie zakończył może nie najwyższy, ale z pewnością jeden z bardziej widowiskowych konkursów, Speed & Music. Zawodnicy na Torwarze musieli zmierzyć się z parkurem 135 cm. Konkurs rozegrano na zasadach konkursu szybkości, w którym błędy przeliczane były na karne sekundy Do konkursu zgłosiło się aż 50 par, dlatego zwycięzca musiał być bezbłędny i niezwykle szybki. Taki okazał się Kristaps Neretnieks z Łotwy startujący na klaczy GABRIEL PKZ. Czas jaki zagwarantował im zwycięstwo to 49,73 s. Na miejscu drugim uplasował Andrius Petrovas (LTU) wolniejszy o zaledwie 0,2 s. Dosiadał wałacha SHERLOCK, a ich czas przejazdu to 49,93 s. Trzecie miejsce wywalczył Angelos Touloupis (GRE) razem z wałachem LG VETTORI. Parkur pokonali w czasie 50,13 s.

Kristaps Neretnieks na klaczy GABRIEL PKZ

Z kolei najtrudniejszym, sportowym wyzwaniem w sobotę był finał Middle Tour, z przeszkodami o wysokości 140 cm. Był to konkurs zwykły z rozgrywką. Parkur podstawowy bez błędów pokonało 8 par. W rozgrywce bezbłędna była połowa z nich, a najlepszy czas uzyskał Dawid Skiba. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu rasy SP LA VULCANO L. Na miejscu drugim uplasował się Jarosław Skrzyczyński dosiadający klaczy rasy KWPN KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR. Miejsce trzecie zajął Andrius Petrovas (LTU), który w tym konkursie startował na ogierze rasy Zangersheide QARATH VAN PAEBROEK Z.

Dawid Skiba i LA VULCANO L

W drugim konkursie Halowego Pucharu Polski w powożeniu najlepszy okazał się Aleksander Fularczyk, który powoził końmi EDJE, ARES, NEPTUN i NUTA. Zawodnik w zeszłym roku przebojem wszedł do grona powożących na Cavaliadzie, a w tym roku już nie daje żadnych szans przeciwnikom, bo oprócz dzisiejszego zwycięstwa, najlepszy był też w czwartek. Dzisiaj miejsce drugie zajął Piotr Mazurek z końmi BLIZARD, PELOPONEZ, JAŚMIN i INWENCJA. Ten zawodnik zwyciężył w całym cyklu zeszłorocznej Cavaliady. Punkty za trzecie miejsce w II etapie zebrał Krzysztof Szczepaniak, który w Warszawie powoził końmi MAESTOSO MONO, PLUTO XX-2, PLUTO XX-21 oraz PLUTO XX-3.

Aleksander Fularczyk z końmi EDJE, ARES, NEPTUN i NUTA

Na arenie Torwaru pojawili się dzisiaj też zawodnicy Cavaliady Future. Po części z oceną stylu, do rozgrywki kategorii MINI zakwalifikowały się trzy zawodniczki. Wygrała Zofia Wierucka startująca na kucu CYKOR. Druga była Maja Głoskowska dosiadająca klaczy WEDOG PRIDE N JOY, a trzecie miejsce zajęła Anna Korus i kuc LASEK. Także w kategorii MIDI o wygranej zadecydowała trzykonna rozgrywka. Najlepsza w niej okazała się Alicja Marszałek Filipek dosiadająca klaczy JACODI'S ANJA'S ALENA. Miejsce drugie zajęła Lila Kulesza na kucu JOWISZ, a trzeci był Jakub Mroczek i kuc VULCANO. W ramach Cavaliady Future rozegrano także konkurs Sztafety, w którym obok najmłodszych zawodników startowali jeźdźcy i osoby oficjalne. Oni pokonywali trasę za kierownicą John’a Deere’a. Najszybszą grupą okazała się ta pod wodzą Adama Grzegorzewskiego, w której startował Ignacy Lubomski na wałachu S-PIORUN i Michalina Jach na klaczy KRESKA.

Zofia Wierucka na kucu CYKOR

Alicja Marszałek Filipek na klaczy JACODI'S ANJA'S ALENA

Sobota rozpoczęła się od  konkursu Small Tour 125 cm. Na starcie zameldowało się aż 95 par. Najlepsza w tym licznym gronie okazała się 15-letnia Julia Parda. Zawodniczka triumfowała w starcie na klaczy rasy SP CHAYENNE. Na miejscu drugim uplasowała się Daria Kobiernik dosiadająca klaczy rasy SP DONNA NEVA S, a miejsce trzecie zajęła Aleksandra Kozłowska i wyhodowany w Polsce wałach NABAB.

Swój ostatni konkurs w sobotę mieli także zawodnicy CSIAm. Dwufazowy finał  115 cm wygrał junior Kamil Kowalski. Zawodnik startował na westfalskiej klaczy CELINE. Miejsce drugie wywalczyła 14-letnia Zofia Migdalska dosiadająca klaczy rasy SP WIWIANA, a trzecia była 13-letnia Maria Noga razem z oldenburską klaczą CABANNA 2.

Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć, która znajduje się poniżej.