Swój pierwszy start na Mistrzostwach Europy w Villamoura miały dziś dzieci. Juniorzy walczyli w pierwszym nawrocie konkursu zespołowego.

 

Rano rozegrany został konkurs rozpoczynający rywalizację w kategorii dzieci. Pierwszy z polskich reprezentantów Kuba Kraśko na wałachu Don Espadron niestety został wyeliminowany po dwóch wyłamaniach. Jadąca w drugiej połowie konkursu Nell Sówka na Mister Stakkato S pokazała swoje doświadczenie i przejechała parkur bez błędów.

 

 

Również Roksana Nawrocka na klaczy Chenoa nie miała problemów z przeszkodami i ukończyła konkurs z wynikiem 0 pkt.

 

 

Jako, że ten konkurs rozgrywany był jako dokładności polskie amazonki zajmują obecnie 1. miejsce ex aequo razem z pozostałymi zawodnikami, którzy mają na koncie 0 pkt. A jest ich łącznie 41.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajmuje 6 zespołów, które mają po 0 pkt.

Kolejny start dzieci będą miały w piątek po południu.

 

Z dużymi nadziejami wyczekiwaliśmy drugiego konkursu w kategorii juniorów, który jednocześnie był pierwszym nawrotem rywalizacji zespołowej. Jako pierwszy z naszych reprezentantów wystartował Aleksander Lewandowski na klaczy Jazzmir van het Halderthof, który miał błąd na przeszkodzie 6B i tym samym ukończył z wynikiem 4 pkt. Mniej udany przejazd miała Iga Biegalska na klaczy Doravella, która łącznie miała 5 błędów w tym na rowie z wodą (20 pkt.). Olga Skrobacz i wałach Quincy zjechali z parkuru z wynikiem 13 pkt. (3 zrzutki i przekroczenie normy czasu). Szkoda, bo wszystkie te błędy były na początkowych przeszkodach w parkurze i później para ta odnalazła swój rytm pokonując resztę parkuru bez błędów. Aleksandra Wypchło i Casaleo Z mieli łącznie 3 błędy w tym dwa w szeregach. Jako ostatnia na parkur wjechała Daria Pietrzak na Monsunie, która swój przejazd ukończyła z wynikiem 8 pkt.

 

Po dwóch przejazdach najwyżej sklasyfikowany jest Aleksander Lewandowski, który zajmuje 20. miejsce (5,83 pkt.). Daria Pietrzak jest 44. (10,44 pkt.), na 57. miejscu sklasyfikowana jest Olga Skrobacz (15,11 pkt.), miejsce 70. zajmuje Iga Biegalska (20,42 pkt.), a Aleksandra Wypchło jest 76. (22,46 pkt.).

W Klasyfikacji indywidualnej prowadzi Alice Laine z Francji (0,24 pkt.), a za nią sklasyfikowani są Tom Wachmann/IRL (0,35 pkt.) i Ava Vernon/GBR (0,39 pkt.).

 

W klasyfikacji zespołowej liderem jest Belgia (0,83 pkt.). Miejsce drugie zajmują zawodnicy ze Szwajcarii (9,98 pkt.), a trzecie reprezentanci Wielkiej Brytanii (11,56 pkt). Belgia ma więc 2 zrzutki przewagi nad rywalami. Zespół Polski sklasyfikowany jest na 10. miejscu mając na koncie 29,26 pkt.

Jutro rano juniorzy po raz kolejny zmierzą się z parkurem na tych Mistrzostwach Europy.

 

Wyniki: TUTAJ