Wczoraj rozegrano pierwsze konkursy w ramach zawodów Partner Pferd w Lipsku.

 

Większość z nich przeznaczona była dla krajowych zawodników lub amatorów, ale również młode konie zaprezentowały się na parkurze.

Bardzo dobrze pokazał się wyhodowany przez Małgorzatę i Tomasza Siergiej NC Verso Red Wine (Vigo D’Arsouilles – Mr. Blue). Wystartował w pierwszym konkursie kwalifikacyjnym do Equiline Youngster Cup dla koni 7-letnich, a to oznaczało, że miał do pokonania parkur o wysokości 135 cm. Pod swoim obecnym zawodnikiem, Enno Klaphake/GER, ten siwy ogier pokonał parkur bezbłędnie i z czasem 69,46 s zajął 5 miejsce. Zwyciężył Mario Stevens/GER na klaczy Botakara (Balou du Rouet – Espri). Na kolejnych miejscach uplasowały się dwa konie po ogierze Diarado – Diabrando pod Killianem Norrisem/IRL oraz Dark Diamond S pod Michaelem Jungiem/GER.

 

W konkursie dla koni 8-letnich zwyciężyła Kendra Claricia Brinkop/GER na Fasole du Seigneur. Na miejscu drugim uplasował się Karel Cox/BEL na klaczy Cava (Cadensky – Clinton I) a trzeci był Maurice Tebbel/GER na Quinto (Quintero – Heraldik xx).

 

W sobotę odbędzie się drugi konkurs kwalifikacyjny do Equiline Youngster Cup. Do niedzielnego finału zakwalifikuje się 15 najlepszych koni z obu kwalifikacji.

 

Wyniki: TUTAJ

 

na zdjęciu Bartosz Adamus i NC Verso Red Wine podczas BET 2017 roku