W zaliczanym do Longines Ranking konkursie Grand Prix w Samorin miejsce siódme zajęła Natalia Stefańska. Bardzo dobrze w finałowych konkursach pokazały się młode konie dosiadane przez Jakuba Krzyżosiaka.

CSI2*-W Samorin Danube Champions (SVK)

Dzisiejszy konkurs Grand Prix CSI2* bezbłędnie pokonały tylko 3 pary, które tym samym zakwalifikowały się do rozgrywki. Z wynikiem 4 pkt. parkur podstawowy ukończyła Natalia Stefańska na wałachu Kapucijn v/d Donkhoeve, a czas przejazdy 82,02 s pozwolił jej na zajęcie 7 miejsca w klasyfikacji końcowej.

Finał rundy koni 5-letnich (120 cm) rozegrany był jako konkurs zwykły. Po raz kolejny bezbłędnie parkur w tej kategorii wiekowej pokonał wałach Erebus dosiadany przez Jakuba Krzyżosiaka, który w dzisiejszym konkursie uplasował się na wysokim 5 miejscu. Reprezentant Polski może być także bardzo zadowolony z tego jak pokazał się jego inny młody koń, 7-letni wałach Corneto Plus-S, który w dzisiejszym finale (135 cm) nie miał błędów i zajął 6 miejsce.

Jakub Krzyżosiak był tez najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w konkursie o wysokości 140 cm. Swój przejazd na ogierze Juventus ukończył z wynikiem 4 pkt i zajął 13 miejsce w klasyfikacji. Na miejscu 15 uplasowała się Amelia Zięba dosiadająca wałacha Gezant.

CSIO Youth Future Champions, Hagen a.T.W. (GER)

Jedynym konkursem, w którym dzisiaj wystartowali reprezentanci Polski było Grand Prix w kategorii dzieci. Z wynikiem po 12 pkt. swoje przejazdy ukończyli Adam Goszczyński na wałachu Charlton oraz Aleksandra Brzozowska na wałachu Make My Day Picobello Z.