Dziś dobiegły do końca zawody CSIYH w holenderskim Valkenswaard. Ale w kolejnych dniach będziemy śledzić starty naszych zawodników na Słowacji.

Samorin/SLO

Choć konkursy dla młodych koni trwają w Samorin od wczoraj to Natalia Czernik rozpoczęła swoje starty dopiero dzisiaj. Jej 5-letni ogier U2 po raz kolejny świetnie pokazał się na zawodach CSIYH i w dzisiejszym konkursie pokonał bezbłędnie parkur zajmując 1 miejsce ex aeuquo.

\

W 2-fazowym konkursie dla koni w wieku 7 lat Natalia Czernik startowała na wałachu Chuck Bass i zajęła w nim 12 miejsce.

Valkenswaard/NED

Parkury w konkursach finałowych młodych koni były dziś bardzo wymagające. W finale 5-latków do rozgrywki zakwalifikował się Mikołaj Barański na wałachu Juggle Baraka. Jeden błąd i wolniejszy czas dał tej parze 19 miejsce w konkursie. Na pozycji 21 uplasował się Łukasz Appel , który na ogierze Oreo D.R. nie miał błędów w parkurze, ale przekroczył normę czasu przez co nie zakwalifikował się do rozgrywki. Na swoim drugim koniu, ogierze Jackpot B miał jeden błąd w parkurze podstawowym.

Z wynikiem 4 pkt. Łukasz Appel ukończył również konkurs dla koni 7-letnich (145 cm), w którym startował na ogierze Necanto LSH. Wynik ten pozwolił na zajęcie 17 miejsca.