Kolejny tydzień, a przed nami kolejne międzynarodowe wydarzenie. Tym razem spotykamy się w Olszy, gdzie po raz trzeci rozgrywane będą zawody CSI2*. Ekipa Świata Koni transmitować będzie sobotnie i niedzielne zmagania z tego wydarzenia.  

 

 

Ośrodek KJ Agro-Handel Śrem już po raz trzeci będzie gospodarzem imprezy międzynarodowej w randze CSI2*. Poprzednie dwie edycje cieszyły się sporym zainteresowaniem i w tym roku nie jest inaczej. Na parkurze zobaczymy prawie 220 par, które reprezentować będą Ukrainę, Łotwę, Estonię i oczywiście Polskę. Na zawodników czekają konkursy CSI2*, a także te dla młodych koni czyli CSIYH oraz dla tych mniej doświadczonych jeźdźców czyli CSI1*. Konkursy będą miały wysokość od 110 cm do 145 cm. Te dwa najtrudniejsze będą również zaliczane do Longines Ranking, co w połączeniu z pozostałymi rundami daje w sumie 355 000 PLN w puli nagród. Walczyć o nią będą duże polskie nazwiska jak Jarosław Skrzyczyński czy Wojciech Wojcianiec, a tej rywalizacji z pewnością nie ułatwi im m.in. uczestnik IO w Tokio Kristaps Neretnieks (LAT). Zawody zostaną rozegrane w formule trzydniowej. Dwa, wcześniej wspomniane, konkursy zaliczane do Longines Ranking zaplanowane są na sobotę (Duża Runda) i niedzielę (Grand Prix). Rywalizacja na parkurze w Olszy rozpocznie się rano w piątek od konkursu dla koni 5-letnich. 

 

 

Dla tych, którzy nie mogą być w Olszy, organizator przewidział relację na żywo. Realizatorem transmisji będzie Świat Koni. Zmagania z hipodromu KJ Agro-Handel Śrem będzie można śledzić na naszej stronie, a także na platformie 

ClipMyHorse.TV. Relacja będzie obejmować sobotnie i niedzielne konkursy. Do zobaczenia w Olszy!