Noworoczny sezon na zagranicznych hipodromach nabiera coraz większego rozpędu. Na zawody ogólnopolskie w kraju musimy jeszcze chwilę poczekać, ale niektórzy polscy zawodnicy postanowili rozpocząć nowy rok za granicą. W tym tygodniu Polacy startują w Austrii, Belgii oraz Hiszpanii, a ich przejazdy możemy śledzić online. Te i wiele innych wydarzeń transmitowanych jest w ten weekend na ClipMyHorse.Tv.

 

 

Mediterranean Equestrian Tour Spring Week I, Oliva Nova (ESP)

Pierwszy tydzień cyklu zawodów międzynarodowych rozgrywanych w słonecznej Valencii. Na początek wiosennej edycji organizator zaplanował zawody rangi CSI2* oraz konkursy CSI1* i CSIYH. Pula nagród wyniesie w sumie 148 100€, a punkty do Światowego Rankingu będzie można zdobyć aż w czterech konkursach. Zawody rozpoczęły się już we wtorek konkursami dla młodych koni. Grand Prix kończące pierwszy tydzień odbędzie się w niedzielę. Na parkurze tych zawodów możemy oglądać naszego reprezentanta Adama Grzegorzewskiego, który do Hiszpanii przyjechał z mocną stawką koni.

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

Salzburg Arena CSI2*/YH1*/U25/J  Salzburg (AUT)

Już w środę startują halowe zawody międzynarodowe w Salzburgu. Najtrudniejsze konkursy będą rozegrane w ramach zawodów CSI2* oraz CSIU25, których konkursy Grand Prix zaliczane będą do Longines Ranking. Z parkurami tych zawodów zmierzą się dwaj reprezentanci Polski – Przemysław Konopacki oraz Andrzej Opłatek. Wszyscy zawodnicy będą walczyć o premie finansowe o łącznej wysokości prawie 90 000 €.

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

Sentower Park CSI2*/1*/YH Week II Opglabbeek (BEL)

Mimo, że rok 2021 dopiero się zaczął, to w belgijskim Opglabbeek rozegrany zostanie już drugi tydzień noworocznego cyklu zawodów. Tu także najtrudniejsze konkursy będą miały rangę CSI2*, a dwa z nich zaliczane będą do Longines Ranking. O punkty i premie finansowe powalczą reprezentanci Polski Natalia Zimnowodzka i Maksymilian Wechta, którzy w Sentower Park startują już od zeszłego tygodnia. Oprócz nich na parkurze można będzie oglądać m.in. Maikel’a van der Vleuten’a (NED) czy Marcus’a Ehning’a (GER).

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

Winter Spectacular Week Ocala (USA)

W tym tygodniu możemy przenieść się także za ocean. Na Florydzie, w mieście Ocala, w ośrodku World Equestrian Center rozgrywany jest właśnie drugi tydzień zawodów Winter Spectacular. Konkursy potrwają od środy do niedzieli, a rozgrywane będą równolegle na pięciu arenach. Rywalizować będą zawodnicy dyscypliny skoków przez przeszkody w konkursach od 85 cm do 150 cm. W swoich konkursach zaprezentują się także zawodnicy dyscypliny nazywanej w języku angielskim „hunter”. Są to konkursy spotykane przede wszystkim w Ameryce Północnej, w których oprócz bezbłędnych przejazdów liczy się styl i elegancja, a każdy występ jest oceniany przez grono sędziów. Na Florydzie również możemy spotkać polski akcent – w konkursach skoków przez przeszkody rywalizuje, sprzedany niedawno, szlachetnej półkrwi wałach Niko, którego w Polsce dosiadała Małgorzata Ciszek-Lewicka.

 

Program TUTAJ

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

Oprócz tego dostępne są relacje z zawodów narodowych w Niemczech czy pokazu ogierów w holenderskim Ermelo. Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych i telewizorów. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.

 

Pełna lista relacji TV Guide TUTAJ