Do naszego wschodniego sąsiada wyjechała z Polski ekipa w następującym składzie:

• Bartosz Goszczyński / SAN SEBASTIAN / ZAHROS R
  • Andrzej Lemański / BISCHOF L / ZALVO
  • Jarosław Skrzyczyński / BALOUZINO / ZAZOU HBC
  • Antoni Tomaszewski / TROJKA

W pierwszym, piątkowym konkursie 145 cm dobrą formę pokazała Jarosław Skrzyczyński (BALOUZINO), który po bezbłędnym przejeździe zakończył swój start na wysokim, III miejscu.
Ten sam zawodnik, w kolejnym konkursie 145 cm tym razem dosiadając konia ZAZOU HBC  nie zakwalifikował się do 5-konnej rozgrywki z powodu niewielkiego przekroczenia normy czasu i z wynikiem 1 pkt karny uplasował się na IX miejscu.
Doskonale spisał w sobotnim konkursie o Puchar Chernyakhovska kolejny nasz reprezentant – Bartosz Goszczyński. Podobnie jak u Jarosław Skrzyczyńskiego w dniu poprzednim, drobne przekroczenie normy czasu o zaledwie 0,02 części sekundy  nie pozwoliły naszej parze na podjęcie walki o końcowy sukces w 3-konnej rozgrywce.

W najważniejszym konkursie zawodów, konkursie GP o Puchar Prezydenta Rosji budowniczowie toru przeszkód Stefan Wirth i Andreas Hollmann zawiesili górne drągi przeszkód na niebagatelnej wysokości 160 cm. Konkurs wygrał walcząc w 5-konnej rozgrywce doskonale znany i chyba lubiany w Polsce Franke Sloothaak (LASCAR). Dobry występ zanotował Jarosław Skrzyczyński (BALOUZINO), który z 4 pkt karnymi na koncie zajął w końcowej klasyfikacji tego trudnego konkursu VIII lokatę.