Półbrat Nevadosa S na aukcji Trigon "The best of the best". W piątek 4 września 2020 ruszyła kolejna edycja aukcji Trigon, która powstała z inicjatywy samego Jana Topsa, stajni i stacji VDL czyli rodziny Van De Lageweg oraz Fredirk de Backer. Selekcyjna poprzeczka dla hodowców została postawiona bardzo wysoko.

 

Tym bardziej cieszy fakt, że w tak elitarnym gronie tylko czternastu źrebiąt oferowanych do sprzedaży jest wyjątkowe źrebię wyhodowane w Polsce. W tej grupie są m.in. pełen brat ogiera Vannan, klaczka po Diamant de Semilly od klaczy Valencia (1,60 pod Peter Wylde); ogierek po Cornet Obolensky z linii Aristo oraz Sea Coast Pebbles (1,60 pod Gudrun Pattet); córka klaczy Banda de Hus (1,60 pod Gregory Wathelet oraz Kevin Staut); klaczka po Carrera VDL od matki z linii Quickly de Kreisker, jej trzecia matka to pełna siostra Quickly (1,60 pod Abdelkebir Ouaddar); klaczka z linii Fragance de Chalus, jej druga matka to pełna siostra ogiera Mylord Carthago (1,60 pod Penelope Leprevost).

 


A ogierek wyhodowany w Polsce, to Nottingham II S, którego hodowcą jest Hubert Szurik.

 

Nottingham II S jest synem ogiera Glasgow van’t Merelsnest (Nabab de Reve – Wendelina van’t Merelsnest/ Darco). Wendelina to pełna siostra legendarnej Sapphire (1,60 pod McLain Ward), sama także odnosząca sukcesy na poziomie 1,50 oraz niezwykle cenna matka).

 


Matką ogierka Nottingham II S jest klacz wyjątkowa, Nestia S po Romulado, która dała ogiera Nevados S. Nestia S dała także m.in. pełną siostrę Nevadosa S oraz ogierka Notting Hill S (po Cornet Obolensky), który rok temu jako źrebię został sprzedany na aukcji Flanders Foals Auction za kwotę 44 000 €. Jego włascicielem jest jeden ze sponsorów Gregorego Watheleta. Lista osiągnięć sportowych ogiera Nevados S jest imponująca, to m.in. aktualny Mistrz Europy, startujący z powodzeniem z Gregorym Watheletem w najwyższych konkursach. Cieszy także rozwój jego kariery hodowlanej. Przyszły rok zapowiada się niesamowicie, jeśli odbędą sie Igrzyska Olimpijskie to para Nevados S – Gregory Wathelet będzie walczyć o medale.

 

 


Najmłodszy w "rodzinie" czyli 2-miesięczny Nottingham II S ma na swoim koncie już pierwsze zwycięstwo. Zdobył pierwsze miejsce wśród prawie czterdziestu ogierków zaprezentowanych podczas Otwartego Przeglądu Źrebiąt, który odbył sie miesiąc temu w Salio. Już w najbliższy poniedzialek 7 września będzie jasne, gdzie będzie się dalej rozwijał.

 

Link do aukcji: TUTAJ