Zawody w Stuttgart German Masters należą do najważniejszych imprez jeździeckich w sezonie halowym na świecie.

 

Trzeba przyznać, że tych zawodów bardzo brakowało w międzynarodowym kalendarzu w poprzednich latach. Ich ostatnia edycja odbyła się w 2019 roku, w kolejnych dwóch latach były odwoływane z powodu pandemicznych zawirowań. Ale już w środę rozpocznie się ich tegoroczna edycja, podczas której zobaczymy najlepszych zawodników na świecie.

 

Cztery dyscypliny, trzy konkursy zaliczane do Pucharu Świata, duża ilość konkursów krajowych oraz wiele pokazów – tego mogą oczekiwać widzowie, którzy zdecydują się przyjechać do Stuttgartu lub oglądać relacje na platformie ClipMyHorse.TV.

 

W środę rozegrane zostaną konkursy krajowe w skokach (w tym konkurs 130 cm na styl) a późnym wieczorem emocje sięgać będą zenitu podczas tradycyjnego już konkursu Indoor Eventing. Swój start w nim zapowiedzieli m.in. Michael Jung/GER, Astier Nicolas/FRA czy Ingrid Klimke/GER.

 

Pierwszy konkurs w ramach CSI5*-W rozegrany zostanie w czwartek rano. Na parkurze zobaczymy takich zawodników jak Henrik von Eckermann/SWE, Steve Guerdat/SUI, Scott Brash/GBR czy Marcus Ehning. W niedzielę o 15:00 rozegrany zostanie konkurs Pucharu Świata, który będzie można obejrzeć na ClipMyHorse.TV. Polscy widzowie będą mogli go oglądać z polskim komentarzem Marka Szewczyka.

 

Dwa konkursy Pucharu Świata rozegrane zostaną w sobotę. W konkursie powożenia wystartują m.in. Boyx Exell/AUS i Chester Weber/USA. Natomiast po południu w programie Freestyle zaprezentują się zawodnicy ujeżdżenia. W CDI5* wystartują Dinja van Liere/NED, Isabell Werth/GER, Simone Pearce/AUS, Ingrid Klimke/GER oraz Jessica von Bredow-Werndl. Jednak tym razem dosiadać ona będzie wałacha Ferdinand BB.

 

Ważnym punktem w programie zawodów jest także konkurs FEI Jumping Ponie’s Trophy, w którym wystartują zawodnicy z 9 państw. Konkurs ten jest szczególnie warty obejrzenia przez młodych jeźdźców, którzy będą mogli zobaczyć jak najlepsze europejskie „kucykowe” pary pokonywać będą parkur o wysokości 135 cm.

 

Listy i wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcie: Stutgart German Masters