Z początkiem grudnia przyszedł czas na kolejny etap Rolex Grand Slam, a ten już w weekend w Genewie. Do kalendarza w tym okresie na stałe wpisała się też polska impreza hodowlana jaką jest Intercarpathia. Trzecią edycję tego wydarzenia w sobotę relacjonować będzie zespół Świata Koni. 

 

 

CHI Rolex Grand Slam, Geneve (SUI)

Zawody CHI w Genewie zna chyba każdy fan jeździectwa. To wydarzenie to tylko najlepsze na świecie nazwiska, najwyżej dotowane konkursy i ogromna, niesamowita publiczność. Konkurs Grand Prix jest częścią Wielkiego Jeździeckiego Szlema, czyli nagrody fundowanej przez firmę Rolex dla zawodnika który sięgnie po zwycięstwo we wszystkich 4 lokalizacjach. Do tej pory jako jedyny dokonał tego Brytyjczyk Scott Brash. Na ten moment kolejnych pretendentów jest dwóch. Są nimi Daniel Deusser (GER) i Gerrit Nieberg (GER) i obaj zapowiedzieli swoją obecność w Genewie. Punktów programu jest jednak znacznie więcej. Konkurs Top 10, dla dziesięciu najlepszych z rankingu FEI, widowiskowy konkurs WKKW, a także 5 etap Pucharu Świata w powożeniu zaprzęgami czterokonnymi. Konkursy CSI5* dotowane są kwotą blisko 2 150 000 EUR. Ten najważniejszy, konkurs Grand Prix, zaplanowany jest na niedzielę. Top 10 LR zmierzy się ze sobą w piątek wieczorem, a zawodnicy PŚ zaprzęgów walczyć będą o kolejne punkty w sobotę i w niedzielę. 

 


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


Intercarpathia 2022, Besiekierz Rudny (POL)

Impreza hodowlana, która od samego początku cieszy się dużym zainteresowaniem polskiego środowiska jeździeckiego. Podczas trzeciej edycji wydarzenia frekwencja zdecydowanie dopisała. Organizatorzy zdecydowali się przyjąć 80 koni, ale wiele pozostało jeszcze na listach rezerwowych. W sobotę 10 grudnia w JKS Salio oceniane będa konie 2- i 3-letnie o rodowodach skokowych i ujeżdżeniowych. Konie prezentowane będa w ruchu i skokach luzem, a oceniać je będzie międzynarodowa komisja w składzie Peter Strijbosch (KWPN), Heinz Meyer (Zangersheide) oraz Andrzej Matławski (POL). Oprócz znanej z poprzedniej edycji kwalifikacji do Intercarpathia Auction, w tym roku organizator uruchomił całkowicie nową opcję kupna prezentowanych koni jaką jest Intercarpathia Market czyli przedsprzedażowa platforma, gdzie indywidualnie będzie można składać oferty kupna i kontaktować się ze sprzedającymi. Program wydarzenia będzie niezwykle bogaty. Start zaplanowany jest na 8:00, a zakończenie i podsumowanie na 19:00. Wszystko to transmitować będą kamery Świata Koni.


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 


Z końcem roku polscy zawodnicy wcale nie wydają się zwalniać tempa, a nazwiska naszych wciąż możemy znaleźć na kilku międzynarodowych imprezach organizowanych w tym samym czasie w Europie. Konkursy w hali ośrodka Azelhof Lier wybrali Gloria Ciba, Juliana Suska oraz Dawid i Michał Kubiak. W podobnych zawodach, ale w holenderskim Peelbergen wystartują Maria Brańka-Borja, Mikołaj Kownacki i Olga Skrobacz, a grudniowe starty w słonecznej Hiszpanii kontynuują Natalia Czernik, Bartosz Adamus, Mściwoj Kiecoń, Mikołaj Barański oraz Sławomir i Jacek Polikowscy. Wszystkie te wydarzenia można oglądać na żywo i na bieżąco kibicować polskim zawodnikom w międzynarodowych startach. 

 

CSI2*/1*/YH X-Mas Tour Azelhof, Lier (BEL) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI2*/1*/YH Peelbergen (NED) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ

CSI3*/1*/YH MET Oliva Nova (ESP) Relacja TUTAJ Wyniki TUTAJ


Początek grudnia jest wciąż intensywnym czasem, a sportowych emocji na ClipMyHorse.TV jest naprawdę dużo. Oprócz wcześniej wymienionych, dostępne są też relacje z zawodów CSI4* w Arabii Saudyjskiej czy CSI5* Major League w Desert Horse Park w USA. Ciekawą opcją może być też klinika Masterclass CHIO Aachen z Ingrid Klimke dostępna od środy. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.