Wiele bezbłędnych przejazdów polskich zawodników mogliśmy oglądać dzisiaj na europejskich hipodromach.

CSI5*/2* Samorin/ Słowacja

Dzisiejszy start Andrzeja Opłatka na Conthinderze w drugiej części konkursu zaliczanego do klasyfikacji zespołowej Global Champions League nie do końca poszedł po myśli naszego zawodnika. Wynik 12 pkt. wykluczył szansę na zakwalifikowanie się do konkursu Grand Prix a jego zespół Miami Celtics zajął ostatecznie 13 miejsce.

W konkursie 145 cm (CSI2*) Andrzej Opłatek na klaczy Odile du Sofflet miał bezbłędny przejazd i zajął 14 miejsce.

CSI2* Sunshine Tour/Hiszpania

Bardzo dobrze zaprezentowali się dzisiaj nasi reprezentanci w konkursie o wysokości 140 cm. Wysokie 4 miejsce zajął w nim Przemysław Konopacki, który na wałachy Duke pokonał parkur bezbłędnie w czasie 63,15 s. Na pozycji 14 uplasował się Maksymilian Wechta na klaczy Clear Caretina a miejsce 18 zajęła Natalia Czernik na ogierze Everdi. Również te dwie pary pokonały parkur bez błędów.

Kolejny bezbłędny przejazd Maksymilian Wechta zanotował w konkursie 135 cm, w którym na Chepettano uplasował się na 15 pozycji.

Bez błędów na przeszkodach, ale z przekroczeniem normy czasu konkurs 130 cm ukończył Przemysław Konopacki na wałachu Vasco. Ten wynik dał mu 22 miejsce w klasyfikacji. Z wynikiem 8 pkt. z parkuru zjechał Maksymilian Wechta, który w tym konkursie dosiadał klaczy Quadriga.

Hymn Polski zagrano na hipodromie w Hiszpanii po zwycięstwie Izabeli Vinckier w konkursie małej rundy (120 cm), w którym dosiadała wałacha Salve i pokonała parkur bezbłędnie w czasie 66,83 s. Polska amazonka nie miała błędów na parkurze również w konkursie o wysokości 110 cm, w którym startowała na 6-letniej klaczy Sevilla. Jednak przekroczenie normy czasy sprawiło, że ukończyła przejazd z wynikiem 1 pkt. Kolejne bezbłędne przejazdy Izabela Vinckier zanotowała w konkursie dla koni 5-letnich, w którym startowała na Candy Man Equifashion i na klaczy Calua.

CSI3* Mediterranean Equestrian Tour/Hiszpania

Niewiele brakowało by po konkursie 140 cm zagrano „Mazurka Dąbrowskiego”. A to dlatego, że miejsce drugie zajął w nim Marcin Murdzia na świetnie spisującym się podczas tych zawodów wałachu Caracter. Polska para ukończyła parkur bezbłędnie uzyskując w drugiej fazie czas 27,96 s – zwycięzca był szybszy o 0,95 s. Jeden błąd w pierwszej fazie miała Laura Barańska na wałachu Chuck Norris i para ta zajęła 15 miejsce.

Mikołaj Barański dzisiaj wystartował na dwóch koniach w konkursie 130 cm. I na obu nie miał błędów. Na wałachu Kazan van de Pitsemburg uplasował się na 3 miejscu a na ogierze Freiherr był 15.

CSI 2* San Giovanni/ Włochy

Kolejny bezbłędny przejazd Monika Dulczewska zanotowała dzisiaj na klaczy Light Ivory w konkursie dla koni w wieku 5 lat. W zaliczanym do Longines Ranking konkursie 145 cm reprezentantka Polski dosiadała ogiera Basquiat du Luzon, na którym ukończyła przejazd z wynikiem 12 pkt.