W Niemczech Polacy wystartowali w pierwszym z konkursów na poziomie 145 cm. Dziś niestety bez powodzenia. Bez zrzutek jeździły za to młode konie w konkursie dla 7/8-latków. W Abu Dhabi po jednym błędzie w swoich startach miała Amelia Mościcka. 

 

CSI2* Neustadt-Dosse (GER)

W piątek zawodnicy zmierzyli się z pierwszym konkursem na poziomie 145 cm w trakcie tych zawodów. Niestety żadna z reprezentujących Polskę par nie ustrzegła się błędu. Jarosław Skrzyczyński na klaczy rasy KWPN KARANZA VAN DE BOOMGAARDSCHUUR miał dwa błędy. Taki sam wynik uzyskał też Maksymilian Wechta w starcie na holsztyńskim wałachu QUVEE PRESTIGE. Juniorka Eliza Zawadzka startowała na klaczy VALKIRIA, a z parkuru zjechały z wynikiem 16 pkt karnych. Zwyciężył Steffen Krehl z Niemiec dosiadający oldenburskiego wałacha CONCHITO 7


Naszych oglądaliśmy też w konkursie CSIYH dla koni 7/8-letnich. I tu bardzo dobrze zaprezentował się Jarosław Skrzyczyński startujący na wałachu rasy KWPN KOMBOY. Z czystym przejazdem i dobrym czasem zajęli miejsce 7. Na swoim drugim koniu, belgijskim wałachu PHIDDICH VAN HET HERTENROOI, zawodnik miał jedną zrzutkę. Bez błędów na przeszkodach ten sam parkur pokonał też Maksymilian Wechta startujący na ogierze rasy SP WIMSTERA. Przekroczenie normy czasu skutkowało jednak 1 pkt karnym. Na ogierze rasy SP CLEAR ONE zawodnik miał w sumie 16 pkt karnych. 

 

 


Późnym wieczorem z konkursem Barier zmierzy się Jarosław Skrzyczyński na klaczy LOULOU MPSZ. Oprócz naszego reprezentanta, o pokonanie jak najwyższej przeszkody, walczyć będzie jeszcze 16 innych zawodników. 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 

 

CSI4/2* Al Shir’aa Horse Show 2023, Abu Dhabi (UAE)

Kolejny udany turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich rozpoczęła wczoraj 20-letnia Amelia Mościcka. Zawodniczka w pierwszym konkursie w ramach CSI2*, na poziomie 130 cm, odnotowała dwa bezbłędne przejazdy. Na westfalskim wałachu CONTENDRIX  była 10-ta, a na ogierze CORLEO zajęła 16 miejsce. W piątek na tym samym poziomie Amelia wystartowała na ogierze CORLEO. Dzisiaj para miała jeden błąd. Na wałachu CONTENDRIX zmierzyła się z konkursem 140 cm. Na tym parkurze zawodniczka również miała jedną zrzutkę. 

 

W najważniejszym konkursie piątku zwyciężył Emanuele Gaudiano (ITA). Na kasztanowatym CHALOU był najlepszy na parkurze 150 cm zawodów CSI4*. Zaraz za nim uplasował się Duarte Seabra (POR) na wałachu HHS Washington, a trzecie miejsce zajął Gerfried Puck (AUT) na klaczy EQUITRON MELODY VD SMIDSHOEVE

 

Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ