Seria Moroccan Royal Tour przebiega bardzo udanie dla Andrzeja Opłatka i jego koni.

El Jadida/MAR

Dwóch naszych zawodników wystartowało w dzisiejszym konkursie 150 cm, który rozgrywany był w dwóch rundach. Jan Bobik na Chacco Amicor miał jeden błąd i uplasował się na 13 miejscu. Andrzej Opłatek na Stakkatanie pokonał parkur podstawowy bezbłędnie, ale minimalnie przekroczył normę czasu. Wynik 1 pkt. dał mu kwalifikację do drugiej rundy, w której wszyscy zawodnicy startowali z zerowym kontem. Zrzutka na ostatniej przeszkodzie spowodowała, że zajął on 8 miejsce.

Le Lion de Angers/FRA

Dziś rozegrano próby terenowe podczas Mistrzostw Świata Młodych Koni w WKKW. Robert Powała na klaczy Tosca del Castegno nie miał błędów na przeszkodach a za spóźnienie otrzymał 10,8 pkt. Tym samym jego wynik po dwóch próbach wynosi 48,30 pkt. co oznacza 31 miejsce w klasyfikacji.

Oliva/ESP

Jan Chrzanowski na klaczy Aladina du Val Henry pokonał bezbłędnie zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę konkursu o wysokości 140 cm. Ostatecznie para ta zajęła 8 miejsce. W innym konkursie o tej samej wysokości nasz reprezentant startował na Mvn Diarado Rouge i miał jeden błąd w pierwszej fazie, drugą pokonując bezbłędnie.

Herning/DEN

Do startu w dzisiejszym Grand Prix CSI3* Maksymilian Wechta wybrał klacz Celtia II. Parkur o wysokości 150 cm para ta pokonała z dwoma błędami.

St. Tropez/FRA

W konkursie 140 cm Juliana Suska wystartowała na Charlie Boy. Para ta miała jeden błąd i zajęła 29 miejsce.