W dzisiejszym konkursach dużej rundy na zawodach ogólnopolskich zwycięstwa odnosili Robert Wilczewski, Siarhei Kazlou i Maja Bella Friedman.

ZO-B2* Gałkowo Perlage Masters

Zwycięstwem Roberta Wilczewskiego zakończył się sobotni konkurs dużej rundy podczas zawodów w Gałkowie. Startujące w nim pary miały do pokonania dwie fazy o wysokości 140 cm. Robert Wilczewski na klaczy Graefin Grey T pokonał parkur bezbłędnie uzyskując w drugiej części przejazdu czas 32,58 s. Na miejscu drugim uplasowała się Weronika Wilska-Czarnecka na 8-letniej klaczy Big Santuria PS (0/35,55 s), a trzeci w klasyfikacji był Piotr Szmytkowski na klaczy Tigrina (0/37,01 s).

W rundzie średniej, rozegranej na wysokości 130 cm, bezbłędnie obie fazy pokonało 20 par. Najlepszy czas w drugiej fazie uzyskał Łukasz Jończyk na wałachu Gino N.D. (24,62 s). Kamila Kałwa na wałachu Deniro zajęła miejsce drugie z czasem 25,86 s. Na trzeciej pozycji uplasowała się Weronika Wilczewska dosiadająca wałacha Handsome (26,39 s).

Klasyfikację rundy koni w wieku 5 lat wygrał ogier Mavado dosiadany przez Łukasza Jończyka, który po trzech konkursach uzyskał wynik 24,90 pkt. Zaledwie 0,10 pkt. mniej zgromadził wałach Nyruso H startujący pod Dawidem Czarneckim. Z wynikiem 24,30 pkt. miejsce trzecie zajęła klacz Bella Dina pod Wiktorią Świrską.

ZO-B2* BALTIC CUP Memoriał im Marka Zaleskiego, Kołobrzeg

Trzy pary pokonały bezbłędnie parkur konkursu 140 cm (duża runda). Najlepszy czas uzyskał Siarhei Kazlou na wałachu La Noblesse Vulkan L (63,54 s) i tym samym ta para wygrała swój drugi sobotni konkurs w Kołobrzegu. Miejsce drugie zajęła Agata Dahlke-Burda na klaczy Ielve. Na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Polikowski na wałachu Celtic.

W konkursie średniej rundy (130 cm) parkur bezbłędnie pokonało 8 par. Zwyciężył Siarhei Kazlou, który na wałachu La Noblesse Vulkan L pokonał drugą fazę w czasie 33,23 s. Jan Bobik i ogier Ole uplasowali się na miejscu drugim, a trzeci w klasyfikacji był Maciej Sobótka na klaczy My Power of Life GT.

Zwycięstwem Michała Zakrzewskiego na wałachu Zelt zakończył się dzisiejszy konkurs małej rundy (120 cm). Ta para pokonała parkur bezbłędnie i w czasie 58,55 s. Miejsce drugie Krzysztof Tarasek na wałachu Magic Dollar, a trzecia była Joanna Chruściewicz na ogierze Comme L’Etoile.

ZO-B1* Jeżów

Jedyny czysty przejazd w konkursie dużej rundy (140 cm) zanotowała dzisiaj Maja Bella Friedman na klaczy Cordula Grun. I tym samym ta para zwyciężyła w tym konkursie. Z wynikiem 4 pkt. miejsce drugie Tomasz Olszewski na wałachu Nicky Boy, a trzecia w klasyfikacji była Dagmara Antczak na wałachu Dacolino (5 pkt.).

Zwycięstwem Jakuba Kubiaka i klaczy Coriway zakończył się dzisiejszy konkurs średniej rundy (130 cm). Vitali Charadnik na wałachu Fleur de Lis Z uplasował się na miejscu drugim w klasyfikacji. Miejsce trzecie w klasyfikacji zajęła Kinga Daszczyk na wałachu Kaolin la Tulipe.

W konkursie małej rundy (120 cm) najlepszy wynik uzyskał Andrii Voshchakin na wałachu Gery. Miejsce drugie zajął Vitali Charadnik na 6-letnim ogierze Cascadero, a trzecia była Zuzanna Rogińska na klaczy Fabreggia S. Najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami w małej rundzie o wysokości 110 cm byli Dominik Słodczyk i ogier Sequin Z, Szymon Bula i wałach Cargamel L oraz Maja Antczak z wałachem Gingerbread Red Wine Z.