Przez dwa dni trwała walka w IX Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza Kucy i Małych Koniach i IV MWiM Amatorów w KJ Hippica Polonia Słupno.
Ostatecznie (nie wszyscy zgłoszeni dojechali) wystartowało 31 zawodników w KiMK i 20 w Amatorach. To nieco mniej niż w poprzednich dwóch latach, ale więcej niż w najbardziej kryzysowym 2009 roku. No cóż, kryzys w sporcie kucowych trwa, a kolejnym jego negatywnym objawem jest fakt, że po raz pierwszy w MWiM KiMK nie wystartował żaden reprezentant rodu męskiego! Zawsze było ich niewielu, ale żeby aż tak?
Emocji i ambitnej walki jednak nie zabrakło i wielkie brawa oraz podziękowania dla wszystkich uczestników, niezależnie od ostatecznych wyników.

• W kategorii Kuce 120 cm (gr. A1) po rocznej przerwie ponownie obejrzeliśmy przejazdy najmłodszych zawodników i najmniejszych kucyków. Z trójki zawodniczek, które stanęły do rywalizacji Mistrzostwa ukończyła tylko Zofia Baran na Macie z Polskiego Polo Klubu Brochów, zasłużenie zdobywając złoty medal.
  • W kategorii Kuce 140 cm gr. A2+B wystartowało 7 zawodniczek. Trzy z nich po półfinałach i dwunawrotowym finale miało na koncie po 4 pkt. i o zajętych miejscach na podium zadecydowała rozgrywka. Zwyciężyła jedyna bezbłędna, Michalina Kobus (bpk MAZ) na Kalisto, druga była z jedną zrzutką Wiktoria Leszek-Karwańska na Donaldzie z KJ Hippica Polonia Słupno, a trzecie miejsce zajęła Julia Kania na Azteku z SKJ Trawers Warszawa.
  • W kategorii Kuce 140 cm gr. C również mieliśmy rozgrywkę, do której przystąpiły trzy bezbłędne po czterech przejazdach zawodniczki (na 12 startujących). Złoto zdobyła bezbłędna w rozgrywce Anna Małkowska na Kros GB z SKJ Legia-Kozielska Warszawa, srebro po jednej zrzutce dla Juli Kani na Maladze z SKJ Trawers Warszawa, a brąz dla Anny Bąk na Muppet 5 z SKJ Poland Park Warszawa.
  • W kategorii Kuce i Małe Konie 156 cm (grupy D+E) wystartowało 9 zawodniczek. Tytuł Mistrza WiM obroniła Aleksandra Wiśniewska na Feivel 0143 z KJ Aromer Józefin, która jako jedyna ukończyła Mistrzostwa z zerowym kontem. Drugie miejsce zajęła z 4 pkt. Wiktoria Wrzosek (bpk MAZ) startująca na Evicie i Gali, a trzecie z 8 pkt. Anna Seroka na Manchester 0012 z KJ Aldragho Piaseczno.
  • W kategorii Amatorów (startowało 20 zawodników) do rozgrywki o medale stanęło 5 zawodniczek. Bezbłędnie pokonała parkur tylko Klaudia Suchożebrska na Raf Lider z KJ Szwadron Jazdy RP Stara Miłosna i to Ona stanęła na najwyższym podium. Drugie miejsce zajęła Małgorzata Ziemianska-Kędzierska na Murdocku – 4 pkt. w rozgrywce w czasie 30,80, a trzecie Marta Kucman (bpk MAZ) na Tekst Fri – 4 pkt./32,48.

Były jeszcze dwie dekoracje – w ramach klasyfikacji Warszawskiej Olimpiady Młodzieży na podium stawały: