Przez trzy dni w Lesznie podczas HZO o jak najlepsze wyniki rywalizowało ponad 120 par. Przez cały weekend nazwiska na podium większości konkursów powtarzały się, a dobra passa przysłużyła się zwycięzcy Grand Prix, którym został Mściwoj Kiecoń.

Na parkurze konkursu Grand Prix ustawiono przeszkody o wysokość 140 cm, z którymi bezbłędnie poradziło sobie 7 par. Rozgrywka wskazała nam zwycięzców. Trzy pierwsze miejsca należały do par, które jako jedyne pokonały cały konkurs bez punktów karnych, dlatego o miejscach na podium zadecydował czas przejazdu w rozgrywce. Zwycięzcą konkursu został Mściwoj Kiecoń z czasem 39,09 s. Zawodnik triumfował w starcie na wałachu rasy Zangersheide CASANOVA F Z. Para wygrała także wczorajszy konkurs Dużej Rundy oraz zajęła drugie miejsce w piątkowej Dużej Rundzie. O niespełna 2 s (40,95 s) wolniejszy był Marcin Matelski, startujący na wałachu rasy holsztyńskiej QUADRO Z, co zapewniło parze drugie miejsce. Wczoraj w Dużej Rundzie para zajęła trzecie miejsce. Aleksandra Wypchło, dosiadająca klaczy rasy KWPN GIRL RV, z czasem 41,70 s w rozgrywce, uplasowała się na trzecim miejscu. Zawodniczka wywalczyła także pierwsze miejsce w piątkowym konkursie Dużej Rundy.

Mściwoj Kiecoń i CASANOVA F Z

Przeszkody o wysokości 130 cm stanęły na parkurze w Finale Średniej Rundy. Do drugiej fazy przejazdu awansowało 9 par zachowujących zerowe konto. Aż 8 z nich ukończyło bezbłędnie cały parkur, dlatego o zwycięstwie zadecydował czas przejazdu drugiej fazy. Natalia Sydow, dosiadająca wałacha rasy holsztyńskiej NICO GOLD, pokonując parkur drugiej fazy w czasie 24,10 s, zapewniła sobie zwycięstwo w finale. Para zajęła także pierwsze miejsce w sobotnim konkursie Średniej Rundy. Drugie miejsce w finale, z czasem 25,82 s w drugiej fazie, wywalczył ww. zwycięzca Grand Prix Mściwoj Kiecoń, tu startujący na klaczy rasy holsztyńskiej CASALLTINA DE JOTER LSH. Mściwoj Kiecoń zajął również trzecie miejsce w piątkowym konkursie Średniej Rundy, jednak wtedy dosiadał wałacha rasy Zangersheide CASANOVA F Z. Na trzecim miejscu uplasowała się Michalina Łącka, która dosiadała klaczy rasy Zangersheide T.GOLD QUIDAME II Z. Zawodniczka ukończyła przejazd drugiej fazy w czasie 26,40 s.

W Finale Małej Rundy 120 cm bez punktów karnych jeździło 6 par. Najszybciej parkur pokonała Roksana Nawrocka dosiadająca klaczy rasy hanowerskiej PENNY LANE, czym zapewniła sobie pierwsze miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Zofia Trela startująca na klaczy rasy DSP CALOTTA. Ostatnie miejsce na podium wywalczyła Emilia Skrzeczkowska, która startowała na klaczy rasy KWPN M BALU CAT ZR.

Na parkurze w Finale Małej Rundy 1 stanęły przeszkody o wysokości 110 cm. 8 par zakończyło swoje przejazdy bezbłędnie, dlatego o zwycięstwie zadecydował czas. Sylwia Babińska, dosiadająca klaczy rasy oldenburskiej CHACCO S, zajęła w finale pierwsze miejsce. Zawodniczka była bezkonkurencyjna w tej rundzie również w piątek oraz w sobotę. Drugie miejsce dzisiaj należało do Michała Kubiaka, który startował na klaczy rasy KWPN KLASKE. Trzecie miejsce wywalczyła Agnieszka Niedziela, która startowała na klaczy rasy SP CORIETTE.