W stajni Mściwoja Kieconia, dwukrotnego złotego medalisty Mistrzostw Polski seniorów w skokach przez przeszkody w roku 2010 i 2011 pojawił się nowy, obiecujący koń. Jest nim 10-letnia klacz rasy Westfälisches Pferdestammbuch e.V. (WESTF) - Idealisca.

 

Idealisca urodziła się 1 czerwca 2010 roku w stajni Westfälisches Reitpferd. Jej ojcem jest ogier Action-Pezi (HANN), a matką Egalisca (WESTF).

Na międzynarodowe parkury wprowadził ją w 2018 roku grecki skoczek Aggelos Touloupis. W 2019 roku para ta udanie pokazała się w konkursach 140 i 145 cm podczas rozgrywanego w Ciekocinku turnieju Baltica Spring Tour. Grecki zawodnik dwa razy wystartował z Idealiską w 2019 roku w konkursach Pucharu Narodów z przeszkodami o wysokości 160 cm (w Budapeszcie i w Atenach).

Na krótki okres w ubiegłym roku kolejnym jeźdźcem klaczy został niemiecki zawodnik Johannes Ehning. W tym roku klacz dosiadana była przez niemiecką amazonkę, Kirę Gremme, startując w konkursach 140-145 cm.

 

Idealisca to 10-letnia klacz, która przyjechała do nas z Niemiec, ze stajni Johannesa Ehninga. Widziałem tę klacz wcześniej jak startowała w konkursach Pucharu Narodów pod Aggelosem Touloupisem z Grecji. Nie ukrywam, że spodobała mi się. Klacz została zakupiona przez pana Hagena Ridzkowskiego z Niemiec, a więc tego samego, który powierzył mi do jazdy Baccorda. Jego marzeniem i celem podjętych działań jest to, żebym startując na jego koniach uplasował się w pierwszej trójce Mistrzostw Polski. Pokrywa się to oczywiście i z moimi marzeniami. Choć przyznam, że sięgam w nich jeszcze dalej. Mam nadzieję, że zarówno Idealisca jak i Baccord pozwolą mi startować na takim poziomie, żebym nie tylko sięgnął po medal Mistrzostw Polski, ale również znowu mógł brać udział jako członek polskiej drużyny w konkursach Pucharu Narodów. Myślę, że obydwa te konie mają do realizacji tego marzenia odpowiedni potencjał - powiedział nam Mściwoj Kiecoń. 


Lake Arena - Equestrian Summer Circuit II - Week 1 (2018) FINAL MEDIUM TOUR
IDEALISCA - TOULOUPIS Aggelos

 


AGRAVIS-Cup Oldenburg (2020) 1.40m Medium Tour
IDEALISCA - Gremme Kira