Finałowe konkursy w Łącku wyłoniły nowych Mistrzów Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody. Grand Prix w Białym Lesie wygrał Mściwoj Kiecoń

MPMK Skoki przez przeszkody, Łąck

Niedzielne konkursy przyniosły ostateczną odpowiedź na pytanie kto wywalczy tytuł Mistrza Polski Młodych Koni we wszystkich pozostałych kategoriach. I tak, w klasyfikacji koni 5-letnich hodowli polskiej, pod patronatem Agro-Handel Śrem, triumfował ogier rasy Polski Koń Sportowy FARYS P (MJT Nevados S x Concert). Konia prezentowała Ewa Mirosław, która jest jednocześnie jego właścicielką. Wynik końcowy tej pary w mistrzostwach to 24,14 pkt. Hodowcą tego zwycięskiego konia jest Stefan Wiluś. Miejsce drugie i trzecie w tej klasyfikacji zajęły konie dosiadane przez Jacka Zagora. Tytuł Wicemistrzyni powędrował do wielkopolskiej klaczy ANNABELLE (Kannan x Polonus), która mistrzostwa ukończyła z wynikiem 23,77 pkt. Właścicielem jak i hodowcą klaczy jest PUH Hetman Branicki. Trzecie miejsce zajął ogier rasy SP PAPILLON (If Du Reverdy x Highline). Pod Jackiem Zagorem uzyskał w sumie 23,10 pkt. Konia wyhodowała, a także jest jego właścicielką, Urszula Bedlińska-Lewandowska.

Patronat nad klasyfikacją koni 5-letnich z zagranicznymi paszportami objęła firma Nuba Equi. W tej grupie najwyżej ocenionym koniem po trzech konkursach został holsztyński ogier COMME L’ETOILE (Comme il Faut x Acord II). Tego wyhodowanego w Niemczech konia dosiadała Joanna Chruściewicz. Wynik końcowy jaki pozwolił im na zwycięstwo to 24,96 pkt. Właścicielką nowego mistrza w tej kategorii jest Anna Farysej. Na drugim miejscu podium stanął wyhodowany w Niemczech westfalski ogier GOLDSTAR W (Grand Slam VDL x Balou Du Rouet), którego prezentował Dawid Skiba. Koń po trzech startach zgromadził na swoim koncie 24,61 pkt. Właścicielem tego konia jest firma P.P.H. "JO-L" Sp. z o. o. Spółka Komandytowa. Tytuł II Wicemistrza trafił do klaczy rasy KWPN LIROCCA BLUE OSPA (Zirocco Blue VDL x Clayton Boy) dosiadanej przez Kacpra Niewiadomskiego. Para ukończył MPMK z wynikiem 24,13 pkt. Konia wyhodowano w Niemczech, a jego właścicielką jest Jagoda Niewiadomska.

W kategorii koni 6-letnich o medalach musiały zadecydować rozgrywki. Po ostatecznej walce udało się wyłonić nowych mistrzów w obu klasyfikacjach. Wśród koni wyhodowanych w Polsce, grupie nad którą patronat objął KOWR, najlepszy okazał się wałach rasy SP O-STAR (E-Star x Turbud Quirinus). Konia prezentował Jacek Bobik. Jest to drugi sukces tej pary w tego typu imprezie, ponieważ wygrali też SCPMK w Olszy. Zwycięskiego konia wyhodowała Anna Trzeciak, która jest też jego właścicielką. Na miejscu drugim MPMK ukończyła klacz rasy Polski Koń Sportowy DONNA NEVA S (MJT Nevados S x Weltstein), na której startowała Daria Kobiernik. Konia wyhodował Stanisław Szurik, a właścicielką I Wicemistrzyni jest Anna Malinga. Na trzecim miejscu podium stanął wałach rasy SP MACHO (Tjungske x Carry Son). Konia wyhodowanego w SK w Dobrzyniewie prezentowała Andrea Kreutzer, a jego właścicielem jest Paweł Stasiak.

Wśród 6-latków hodowli zagranicznej, klasyfikacji pod patronatem firmy TORPOL, bezkonkurencyjna okazała się klacz rasy Zangersheide ELIZABETH Z (Elvis Ter Putte x Cassini I). Klacz pod Aleksandrą Lusiną-Gołaś popełniła tylko jeden błąd w czasie całych zawodów. Właścicielem jak i hodowcą tego zwycięskiego konia jest Andrzej Gołaś. Miejsce drugie, również jedynie z jedną zrzutką w trakcie zawodów, ale wolniejszym czasem w rozgrywce, zajęła westfalska klacz COMME SI (Comme il Faut x Christoph Columbus). Klacz wyhodowano w Niemczech, a prezentował ją Marek Wacławik, który jest jednocześnie jej właścicielem. Miejsce trzecie wywalczył westfalski wałach CACHMER (Castadello I x Carlo Grande) pod Malwiną Urbańska. Koń został wyhodowany w SK Galiny, a jest własnością Włodzimierza Urbańskiego.

Ostatnią grupą były konie 7-letnie. Tu patronat nad klasyfikacją koni polskiej hodowli objęła gazeta Hodowca i Jeździec. Najlepszym koniem wśród 7-latków z polskim paszportem okazała się klacz rasy SP FLORYDA (Zinedine x Casmir Z), która mistrzostwa ukończyła z wynikiem 8 pkt karnych. Konia prezentował Michał Kubiak, który jest zarówno hodowcą jak i właścicielem tej klaczy. Na drugim miejscu podium stanął ogier rasy Polski Koń Sportowy OLE (Vandamme x Lavendel), którego dosiadał Jan Bobik. Hodowcą jak i właścicielem ogiera jest SK Nowielice. Tytuł II Wicemistrza przypadł klaczy rasy SP COHIBA L (Che Guevara L x Albaran). Konia prezentował Andrzej Głoskowski. Hodowcą klaczy jest Jan Ludwiczak, a właścicielem P.P.H. "JO-L" Sp. z o. o. Spółka Komandytowa.

Klasyfikacja koni 7-letnich hodowli zagranicznej objęta była patronatem przez redakcję Świata Koni. Tytuł Mistrza w tej kategorii wywalczył ogier rasy Zangersheide BRAVEHEART VAN DE BISSCHOP Z (Bamako de Muze x Nabab de Reve) pod Aleksandrą Lusiną-Gołaś. Była to jedyna para, która nie popełniła błędu w żadnym z konkursów. Konia wyhodowano w Belgii, a jest on własnością Artura Gołasia. Zawodniczka prezentowała także konia, który zajął trzecie miejsce w tej klasyfikacji. Ogier rasy Zangersheide QUICK MAGIC DE BARCENAL Z (Quick Star x Caretino) wyhodowany został w Belgii, a jego właścicielką jest zawodniczka go prezentująca. W tej kategorii drugie miejsce przypadło ogierowi rasy KWPN JACKPOT B (Flamenco Desmeilly x Big Star). Tego wyhodowanego w Holandii konia dosiadał Marek Wacławik. Właścicielką ogiera jest Klaudia Sierkiewicz.

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.

ZO1*-B Wierzbna, Biały Las

Konkurs Grand Prix 140 cm w Białym Lesie zakończył się zwycięstwem Mściwoja Kieconia, który startował na klaczy rasy SF BAIKA COT CHAT. Tym samym para zwyciężyła we wszystkich konkursach DR w trakcie zawodów. Na miejscu drugim w tym konkursie uplasowała się Agnieszka Olszewska dosiadająca ogiera rasy KWPN JASON VDL. Były to jedyne dwie pary które zachowały czyste konto zarówno w przejeździe podstawowym, jak i w rozgrywce. Trzecie miejsce wywalczyła Klaudia Danecka startująca na oldenburskim wałachu CON COEUR DU BALOUBET.

Finał Średniej Rundy 135 cm zakończył się również zwycięstwem Mściwoja Kieconia. Zawodnik tym razem dosiadał oldenburskiego wałacha SIR SAPPORO MK. Miejsce drugie wywalczyła Eliza Masny startująca na hanowerskim wałachu CHEROKEE. Na miejscu trzecim zmagania ukończył Grzegorz Faber razem z holsztyńskim wałachem STACORRADO.

Finałowy konkurs Małej Rudny rozegrano na poziomie 125 cm. Tu najlepsza okazała się Klaudia Danecka. Zawodniczka w tym konkursie dosiadała klaczy rasy KWPN H VANESSA. Miejsce drugie zajęła Agnieszka Olszewska razem z westfalską klaczą WESTFALIA L. Trzecie miejsce wywalczyła Adrianna Ostrowska startująca na klaczy J’HALLUCINE DE CANTRAINE.