Znamy już nowych Mistrzów Polski Młodych Koni w skokach przez przeszkody. W niedzielę w Łącku zostały rozegrane pozostałe konkursy finałowe, a tytuły odebrały najlepsze konie 5,6 i 7-letnie sezonu 2022.

W pierwszym konkursie niedzieli ostatniej ocenie zostały poddane konie 5-letnie. Prowadzenie w obu kategoriach zdołali utrzymać wczorajsi liderzy i tym samym, w grupie koni z zagranicznym paszportem zwyciężył westfalski ogier NEW ESCOBAR L (Vulkan L x Catoo), którego dosiadał Dawid Skiba. Po zwycięstwo sięgnęli z wynikiem 24,93 pkt. Na miejscu drugim uplasował się wałach rasy KWPN MUSTANG (El Salvador x Contendro II) pod Łukaszem Kozą. Ta para mistrzostwa ukończyła z wynikiem 24,80 pkt. Tytuł II wicemistrza wywalczył wałach rasy KWPN MINERVA (Harley VDL x Tangelo Van De Zuuthoeve), którego dosiadał Siarhei Kazlou (24,67 pkt).

Tytuł Mistrza w grupie 5-latków z polskimi paszportami zdobył ogier rasy SP CASCADERO (Cascadello I x Stakkato). Konia dosiadał Vitali Charadnik, a ich wynik końcowy w MPMK to 24,97 pkt. Na miejscu drugim uplasował się wałach rasy SP TRADYCJONAL SK (Donald Z x Landjonker S), na którym startowała Weronika Kosińska. Wynik jaki zapewnił im tytuł wicemistrzów to 23,83 pkt. Trzecie miejsce wywalczył ogier rasy SP HOLLYWOOD (Cotton Club x Romualdo). Konia prezentowała Joanna Chruściewicz, a wynik końcowy jaki uzyskali to 23,46 pkt.

O tytułach mistrzowskich w kategorii koni 6-letnich hodowli zagranicznej musiała zadecydować rozgrywka. Dwa konie do niej wprowadził Tomasz Miśkiewicz. Zwyciężył dosiadany przez niego wałach rasy KWPN LAGO (Voltaire x Cantus). Drugie miejsce zajęła oldenburska klacz VANILLA LAZAR (Vagabond De La Pomme x Verdi), na której również startował Tomasz Miśkiewicz. Tylko te dwa konie zachowały czyste konto we wszystkich konkursach. Trzecie miejsce i tytuł II wicemistrza wywalczyła klacz rasy KWPN LIROCCA BLUE OSPA (Zirocco Blue VDL x Clayton Boy) pod Kacprem Niewiadomskim. Tej parze przydarzyła się jedna zrzutka w rozgrywce finału.

W grupie 6-latków z polskimi paszportami sytuacja była jasna, a rozstrzygnięcie konkursu nie wymagało rozgrywki. Wygrał ogier rasy SP CARAT GOLD (Kannan x Con Air) pod Andrzejem Głoskowskim. Na drugim miejscu uplasował się ogier rasy SP CZUMI GR (Salamon x Lesotho) na którym startował Jan Bobik, a trzecie miejsce zajął wałach rasy SP LUTHRON (Numerus x Aloube Junior), którego dosiadał Siarhei Kazlou.

W finale dla 7-latków nie było wątpliwości co do tytułu mistrzowskiego w grupie koni z zagranicznym pochodzeniem. Wygrała klacz rasy Zangersheide GUCCIMINKA VAN’T GERENDAL Z (Ginus x Jodokus), na której startował Tomasz Miśkiewicz. Para jako jedyna pokonała wszystkie konkursy bez punktów karnych. O pozostałych miejscach musiała zadecydować rozgrywka. Lepszy w niej był wałach rasy KWPN KASPER (Zambesi x Niveau) i to on pod Dawidem Skibą zdobył tytuł wicemistrza. Trzecie miejsce zajął holsztyński ogier QUICKLY VAN DE HAGENHORST (Quickly De Kreisker x Caretano) pod Vitalim Charadnikiem.

W klasyfikacji koni z polskimi paszportami rozgrywka musiała rozstrzygnąć kto zajmie pierwsze i drugie miejsce. Ostatecznie po tytuł mistrzowski sięgnęła klacz rasy SP MISTRESS (Chaccato x Turbud Tempo), na której startował Michał Mordzelewski. Drugie miejsce zajął wałach rasy SP RUFUS (Salamon x Emar) pod Łukaszem Jończykiem. Na trzecim miejscu uplasowała się klacz rasy SP ILANIA (Salamon x Turbud Quirinus), której dosiadał Jan Bobik

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.