Swoje konkursy szybkości mają za sobą już Seniorzy, Młodzi Jeźdźcy i Ladies. Poznaliśmy zatem pierwszych liderów, choć do medali jeszcze długa droga. Na prowadzeniu na ten moment są Jarosław Skrzyczyński, Iga Biegalska i Adrianna Ostrowska.

Pierwszy z konkursów dla Seniorów miał wysokość 145 cm i był konkursem szybkości. Różnice czasu między liderem a pozostałymi zawodnikami przeliczane są tu na punkty karne, które decydują potem o zajmowanych miejscach. Można liczyć w tej kategorii na zaciętą walkę, bo aż do 11 miejsca zawodników różni mniej niż zrzutka w punktach karnych. Z zerem do kolejnego pófinału przystąpi Jarosław Skrzyczyński, który był dzisiaj najszybszy w starcie na klaczy LOULOU MPS Z. Drugie miejsce na ten moment zajmuje Tomasz Miśkiewicz na klaczy STAKKATO LAZAR. Ich strata do lidera to jedynie 0,55 pkt. Na trzecim miejscu plasuje się aktualny halowy Mistrz Polski Marek Wacławik startujący na wałachu rasy SP KATMANDAU. Ta para do drugiego konkursu przystąpi z wynikiem 1,77 pkt.

Pierwszy półfinał MP Młodych Jeźdźców również był konkursem szybkości. Dziś wygrała Iga Biegalska, rocznikowo wciąż juniorka, która na klaczy DORAVELLA pokonała parkur w najlepszym czasie. Na miejscu drugim uplasował się obrońca tytułu, Aleksander Lewandowski, w starcie na oldenburskim wałachu CANWERO. Ich strata do liderki to na ten moment 1,74 pkt. Trzecia przed drugim konkursem jest Lena Maruszak dosiadająca wałacha rasy KWPN JETOULON VAN DE RIETVENNE. Wynik tej pary to również mniej niż zrzutka, bo mają na swoim koncie 3,06 pkt.

Pierwszy półfinał Ladies Cup ze znaczną przewagą czasową wygrała Adrianna Ostrowska startująca na westfalskiej klaczy KAROLA BS. Po przeliczeniu czasu na punkty karne różnice między pierwszymi zawodniczkami nie są jednak tak duże i również nie przekraczają 4 pkt karnych czyli zrzutki. Drugie miejsce na ten moment, ze stratą 0,98 pkt, zajmuje Kinga Daszczyk dosiadająca wałacha rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE. Trzecie miejsce dzisiaj zajęła Joanna Rosicka-Tyszko na wałachu rasy SF GANDY DE L'ABBAYE i ta zawodniczka do drugiego półfinału przystąpi z wynikiem 1,41 pkt.

Jutro na plac wjadą również Juniorzy i zawodnicy kategorii Dzieci. Końcowe klasyfikacje medalowe poznamy w sobotę i niedzielę.

Oba finałowe dni transmitowane będą na żywo przez Świat Koni. Relacja dostępna będzie na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do oglądania i kibicowania wszystkim zawodnikom!