Za nami pierwsze półfinały tegorocznych Mistrzostw Polski w skokach przez przeszkody. Liderem wśród Seniorów jest Dawid Kubiak. Pierwsze miejsce w tabeli MJ zajmuje Patryk Skrzyczyński, a wśród Ladies Iga Biegalska.

W pierwszym półfinale MP Seniorów zawodnicy mieli do pokonania parkur o wysokości 145 cm. Był to konkurs szybkości, a różnice czasowe przeliczane były potem na punkty straty względem zwycięzcy I półfinału. Okazał się nim Dawid Kubiak startujący ze swoim olimpijskim partnerem, wałachem rasy KWPN FLASH BLUE B. Na drugim miejscu, co mogło okazać się sporą niespodzianką, uplasowała się 23-letnia Zuzanna Golicka startująca na westfalskim wałachu FOR FLIX. Ich strata do lidera to zaledwie 0,44 pkt. Niewiele wolniej ten parkur pokonał Marek Wacławik, który dzisiaj zajął 3 miejsce w starcie na wałachu rasy SP KATHMANDAU. Oni do kolejnego konkursu przystąpią z wynikiem 0,51 pkt. Mniej niż zrzutkę do lidera ma w tym momencie łącznie 9 par.

Pierwszy konkurs MP Młodych Jeźdźców zdominowali juniorzy. Wygrał Patryk Skrzyczyński startujący na ogierze rasy SP JERICO. Drugie miejsce zajęła jego koleżanka z drużyny juniorskiej, Iga Biegalska. Zawodniczka w tej kategorii dosiada westfalskiego wałacha CANABAZ, a do lidera tracą 0,82 pkt. Na miejscu trzecim uplasował się Oliwer Bule startujący na wałachu EXEL VAN DE ACHTERHOEK Z. Para pomimo zrzutki uzyskała doskonały czas, który dał zaledwie 1,18 pkt starty. W obrębie jednej zrzutki pozostaje łącznie 10 par.

W I półfinale Ladies, który otworzył rywalizację w tegorocznych MP, najszybsza była Iga Biegalska, tu startująca na klaczy rasy SP DORAVELLA. Pierwsze miejsce oznacza oczywiście 0 pkt karnych i prowadzenie w tabeli. Na drugim miejscu dzisiaj uplasowała się Małgorzata Ciszek-Lewicka dosiadająca klaczy DAISY. Para była niewiele wolniejsza od liderki, co przełożyło się na zaledwie 0,85 pkt straty. Pierwszą trójkę przed II półfinałem zamyka Weronika Kosińska, która razem z wałachem CHIVAS RG Z ma na koncie 2,54 pkt.

Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy w sobotę i niedzielę. Oba dni medalowe w całości będzie można oglądać w relacji Świata Koni. Zachęcamy do śledzenia transmisji na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV.