Mistrzostwa Polski w skokach przez przeszkody za nami. Nowym Mistrzem Seniorów został Tomasz Miśkiewicz. W kategorii Juniorów triumfowała Daria Pietrzak, a złoto w kategorii Dzieci odebrała Iga Chojowska.

Drugi nawrót finału Mistrzostw Polski Seniorów przyniósł wiele zmian, ale nie na pozycji lidera. Ostatni na placu Tomasz Miśkiewicz bezbłędnie pokonał parkur drugiego nawrotu tych Mistrzostw i sięgnął po zwycięstwo. Złoty medal wywalczył w startach na oldenburskiej klaczy STAKKATO LAZAR, która przez całe zawody nie strąciła ani jednego drąga. Rywalizację zakończyli z wynikiem z pierwszego półfinału czyli 0,55 pkt. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanął Dawid Kubiak, który do finału wybrał wałacha rasy KWPN FLASH BLUE B. Ten zawodnik również "dowiózł" do końca wynik z pierwszego konkursu czyli 5,19 pkt. Brązowy medal w tym roku wywalczył Michał Tyszko startujący na oldenburskim ogierze COLINERO. Para miała jeden błąd w pierwszym nawrocie, a zawody ukończyli z wynikiem 6,15 pkt.

Tomasz Miśkiewicz na STAKKATO LAZAR

Bardzo równo jeździła czołówka Mistrzostw Polski Juniorów. W drugim nawrocie jedna zrzutka zadecydowała jednak o ostatecznej zmianie klasyfikacji końcowej. Nową Mistrzynią Polski w tej kategorii została Daria Pietrzak startująca na klaczy rasy SP UNICA-K. Para przez całe zawody nie popełniła błędu i ukończyli zmagania z wynikiem 0,4 pkt. Na drugim stopniu podium, ze srebrnym medalem, stanęła Maria Brańka-Borja, która do finału wybrała wałacha DIAMOND 2000 Z. Ta para w drugim nawrocie finału miała jedynie 2 pkt za przekroczenie normy czasu, a ich wynik końcowy to 3,5 pkt karnego. Brązowy medal odebrała 15-letnia Julia Ganowska startująca na holsztyńskim wałachu NUMBER ONE 28. Do finału prowadzili w klasyfikacji, jednak po błędzie w drugim nawrocie ukończyli zawody z wynikiem 4 pkt karne.

Daria Pietrzak na UNICA-K

Jako pierwsi na parkur w walce o medale wyjechali zawodnicy kategorii Dzieci. Tu o zwycięstwie musiała zadecydować rozgrywka, bo po dwóch nawrotach 6 par miało taki sam wynik. Spośród nich tylko jedna zawodniczka nie miała tam błędów co zagwarantowało jej zwycięstwo. Złoty medal tej kategorii wywalczyła Iga Chojowska startująca na klaczy rasy SP GI-GI STAR. Drugie miejsce, ze srebrnym medalem, zajęła Maja Kliś dosiadająca klaczy rasy SP BEL DE JOUR, a brązowy medal trafił w ręce Zuzanny Kuczerawy i oldenburskiej klaczy URACA II.