Piątkowe konkursy w Białym Lesie przyniosły kilka zmian w tabelach, ale nie na pozycjach liderów. Wśród Seniorów wciąż prowadzi Dawid Kubiak. Swoje pierwsze konkursy mają za sobą też pozostałe grupy wiekowe oraz zawodnicy kategorii Business.

Drugie zwycięstwo w kategorii Seniorów odniósł dzisiaj Dawid Kubiak startujący na wałachu rasy KWPN FLASH BLUE B. Para do finału przystąpi oczywiście z zerowym kontem oraz z pozycji lidera. Drugie miejsce wywalczył dzisiaj Marek Wacławik dosiadający wałacha rasy SP KATHMANDAU, a na trzecim miejscu uplasował się Mściwoj Kiecoń razem z westfalską klaczą IDEALISCA. Zawodnicy awansowali również na te same miejsca w tabeli z wynikami odpowiednio 4,51 pkt oraz 4,78 pkt, co daje liderowi margines błędu jednej zrzutki.

W drugim półfinale MP Młodych Jeźdźców ponownie triumfował Patryk Skrzyczyński razem z ogierem rasy SP JERICO, co oznacza, że para utrzymała prowadzenie z zerowym kontem. Na drugie miejsce awansowała Juliana Suska, która po bezbłędnym przejeździe na holsztyńskiej klaczy CASCADEUCE zajęła dzisiaj 3 miejsce. Ich aktualny wynik to 1,98 pkt. Na trzecie miejsce w tabeli awansowała Natalia Sydow startująca na holsztyńskim wałachu NICO GOLD. Ta para dzisiaj również nie miała błędów i zachowała swój wynik 2,17 pkt.

Drugi półfinał Ladies wygrała Małgorzata Ciszek-Lewicka startująca na klaczy DAISY i zachowała tym samym wynik 0,85 pkt w klasyfikacji MP, który daje drugie miejsce. Bezbłędne przejazdy odnotowały też pozostałe zawodniczki z wczorajszego podium, co oznacza, że prowadzenie utrzymała Iga Biegalska z klaczą rasy SP DORAVELLA, a trzecie miejsce dalej zajmuje Weronika Kosińska dosiadająca wałacha CHIVAS RG Z

Po raz pierwszy na parkur wyjechali dzisiaj zawodnicy kategorii Juniorów. Na starcie zameldowało się 31 par, a najlepsza okazała się Zuzanna Dąbrowska startująca na oldenburskiej klaczy CONTHAGRA. Para do kolejnego konkursu przystąpi oczywiście bez punktów karnych. Na drugim miejscu uplasowała się Nell Sówka dosiadająca holsztyńskiego wałacha DIGISPORT CARLO, a ich strata do liderki to zaledwie 0,84 pkt. Miejsce trzecie zajęła Anna Siwicka razem z oldenburskim wałachem CON-CHACCO, a czas jaki uzyskali daje im na ten moment 1,03 pkt w klasyfikacji. Przed drugim półfinałem, w granicy 4 pkt karnych, plasuje się łącznie 13 par.

Swój pierwszy półfinał w historii MP mają też za sobą zawodnicy kategorii Business. Z zerowym kontem do kolejnego konkursu przystąpi Marta Birk-Repeta razem z klaczą rasy SP DRAHMA, które triumfowały w dzisiejszym konkursie. Na drugim miejscu, ze stratą zaledwie 0,36 pkt, uplasował się Jacek Muraczewski dosiadający klaczy rasy SP ARIA. Trzecie miejsce zajmuje Anna Kłosowska startująca na wałachu rasy SP EFLIM. Strata tej pary do pierwszego miejsca to 3,42 pkt.

Kategoria dzieci to jedyna w której pierwszy półfinał to konkurs zwykły, a wynik z parkuru bezpośrednio przekłada się na wynik brany pod uwagę w dalszej rywalizacji. Dzisiaj na parkur wyjechało 40 par i aż 25 zachowało czyste konto. Najszybsza była Aleksandra Lewicka startująca na klaczy rasy KWPN KELDITA. Drugie miejsce zajął Piotr Woźniak i klacz GUSTIQUE, a trzecia była Nela Dampc razem z ogierem DIOR V

Zwycięzców poszczególnych klasyfikacji poznamy w sobotę i niedzielę. Od jutra oba dni medalowe w całości będzie można oglądać w relacji Świata Koni. Zachęcamy do śledzenia transmisji na naszej stronie oraz na platformie ClipMyHorse.TV.