Pierwsze medale Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu rozdane. Kolejne złote medale do swoich kolekcji dołożyły Zofia Kaczmarek w kategorii Dzieci oraz Natalia Plata w kategorii Juniorów. W pierwszym konkursie MP Seniorów triumfowała Żaneta Skowrońska-Kozubik.

Konkurs freestyle MP Juniorów wygrała Natalia Plata startująca na hanowerskim wałachu DOLCETTO. Przejazd oceniono wysoko, na 77,025%. Dzisiejsze zwycięstwo, z przewagą ponad 2 procent, zagwarantowało też, że zawodniczka triumfowała w klasyfikacji ogólnej i dołożyła do swojej kolekcji kolejny, ostatni już złoty medal tej kategorii. Wynik z jakim zawodniczka ukończyła zmagania to 216,774%. Srebrny medal MP Juniorów trafił do Nelly Soleckiej, która również przez całe zawody prezentowała bardzo dobrą i równą formę. W finale Freestyle na wałachu rasy KWPN HIGH BID V.D.T uzyskała 74,158%, a jej łączny wynik w mistrzostwach to 214,323%. Na trzecim stopniu podium, z brązowym medalem, stanęła Aleksandra Błachno, która przez trzy dni nie oddała tego miejsca, ani w konkursach, ani w klasyfikacji. Dosiadała holsztyńskiego wałacha TRAVENORT'S DIABOLO. W dzisiejszym finale uzyskali 73,367%, a ich końcowy wynik to 211,836%. Klasyfikacja z MP, tak jak w poprzednich dniach, pokryła się też z tą w ramach CDIJ.

Ostatni konkurs rozegrano też w ramach MP Dzieci. Tu, bez niespodzianek, triumfowała Zofia Kaczmarek na klaczy LADY LEGENDE. Para wygrała zarówno konkurs finałowy, z wynikiem 77,685%, jak i klasyfikację ogólną. Zawodniczka odebrała złoty medal łącznie uzyskując 224,300%. Drugie miejsce i srebrny medal, wywalczyła Julianna Przybyła dosiadająca wałacha rasy SP FOTON. Mimo trzeciego miejsca w finale, z wynikiem 71,264%, udało się zachować drugą pozycję w tabeli i zakończyć MP z wynikiem 221,907%. Brązowy medal odebrała Liwia Strzeszewska startująca na małopolskim wałachu HARLEY ZOF. W finale para uzyskała 71,755%, a ich wynik końcowy to 211,370%. Zawodniczka dzisiejszym wynikiem wygrała też 3 konkurs zaliczany do CDICh. Drugie miejsce zajęła Dianne Mii Raag (EST) na wałachu COAD HILL HAPPY z wynikiem 64,306%

Na czworobok w sobotę po raz pierwszy wyjechali też zawodnicy MP Seniorów. W tej kategorii pary rywalizują tylko w dwóch konkursach. W ramach mistrzostw oglądaliśmy 11 przejazdów, a łącznie, z przejazdami CDI-W, aż 23 pary prezentowały się w programie Grand Prix. W półfinale MP triumfowała Żaneta Skowrońska-Kozubik. Do tych zawodów amazonka wybrała hanowerskiego wałacha LOVE ME. Wynik jaki zagwarantował im prowadzenie to 65,848%. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Popławska startująca na holsztyńskim ogierze CAPO 20. Wynik tej pary to 64,804%. Pierwszą trójkę zamknął Filip Kowalski, którego przejazd na niemieckiej klaczy BEL FLEUR oceniono na 64,369%. Konkurs międzynarodowy wygrał Raphael Netz (GER) startujący na wałachu rasy KWPN GREAT ESCAPE CAMELOT z wynikiem 73,065%. Miejsce drugie zajęła Morgan Barbançon (FRA) razem z oldenburskim ogierem SIR DONNERHALL II OLD uzyskując 72,000%, a na miejscu trzecim uplasowała się Alisa Glinka dosiadająca niemieckiego ogiera ABERCROMBIE z wynikiem 69,783%.

Drugie zwycięstwo w konkursie dla Młodych Jeźdźców odnotowała dzisiaj Maria Stelmaszyk startująca na hanowerskim wałachu DESPACITO. Triumfowali z wynikiem 71,235%, co oczywiście zagwarantowało utrzymanie prowadzenia w tabeli ogólnej. Drugie miejsce dzisiaj zajęła Martyna Butryn dosiadająca hanowerskiego wałacha QUI. Para uzyskała 64,559%, co pozwoliło im na awans na 3 miejsce w klasyfikacji MP. Taki sam wynik w II półfinale uzyskała też Klaudia Hałeła dosiadająca oldenburskiego wałacha CHIKOTO i podzieliła podium II półfinału z Martyną Butryn. Miejsce trzecie w tabeli przed finałem zajmuje Ewa Golubińska, która dzisiaj na hanowerskim wałachu STRAHLEMANN uzyskała 63,000% i zajęła 5 miejsce.

W drugim półfinale MP U25 Klara Woźnicka na oldenburskim wałachu GO GO BORNEO uzyskała wynik 63,795%. Dało jej to też kolejne zwycięstwo w konkursie CDIU25. Druga w międzynarodowym konkursie była Yurie Yoshida (JPN) startująca na wałachu rasy KWPN HEXAGONS CONQUEST z wynikiem 63,359%, a trzecie miejsce zajęła Helena Kaal (EST), która dzisiaj na wałachu CASSANDER uzyskała 61,231%.