Drugi dzień Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu przyniósł kilka oczekiwanych wyników, ale też parę nieoczekiwanych zmian w klasyfikacjach ogólnych. Jutro o medale powalczą Dzieci i Juniorzy, a na czworoboku po raz pierwszy pojawią się zawodnicy MP Seniorów.

Drugi półfinał MP Juniorów wygrała Natalia Plata startująca na hanowerskiem wałachu DOLCETTO. Dzisiaj przejazd pary został oceniony na 69,951%. Na miejscu drugim uplasowała się Nelly Solecka na wałachu rasy KWPN HIGH BUD V.D.T. Wynik jaki para uzyskała w drugim przejeździe to 69,559%. Nie wpłynęło to jednak na klasyfikację ogólną, w której zawodniczka wciąż prowadzi. Drugie miejsce zajmuje Natalia Plata, która dzisiejszą wygraną zmniejszyła dystans do liderki. Miejsce trzecie w konkursie, jak i w tabeli, zajmuje Aleksandra Błachno startująca na holsztyńskim wałachu TRAVENORT'S DIABOLO. Ich dzisiejszy przejazd sędziowie ocenili na 68,823%. Podobnie jak wczoraj, wyniki MP pokryły się z tymi z CDI.

Drugie zwycięstwo w MP Dzieci odniosła dzisiaj Zofia Kaczmarek na siwej klaczy LADY LEGENDE. Parę dzisiaj oceniono bardzo wysoko, na 80,252%. Dalsza część podium, a co za tym idzie, klasyfikacja generalna, przedstawia się tak samo jak wczoraj. Drugie miejsce zajęła Julianna Przybyła startująca na wałachu rasy SP FOTON. Ta para uzyskała dzisiaj wynik 75,000%. Na trzecim miejscu uplasowała się Liwia Strzeszewska, której przejazd na małopolskim wałachu HARLEY ZOF oceniono na 70,275%. Ta zawodniczka zwyciężyła dzisiaj też ponownie w klasyfikacji CDICh. Drugie miejsce zajęła Dianne Mii Raag (EST) na wałachu COAD HILL HAPPY z wynikiem 65,300%, a trzecie miejsce zajęła Aleksandra Rozesłańska, która na hanowerskim wałachu FURSTEN SPINNE uzyskała dzisiaj 61,475%.

W drugim półfinale Pucharu Polski Seniorów zaszły poważne zmiany, bo wyniku na podium nie powtórzyła żadna z wczorajszych par. Najlepsza dzisiaj okazała się Izabela Kowalska startująca na hanowerskim wałachu DESIDERIO. Ich zwycięski przejazd sędziowie ocenili na 68,853% Na miejscu drugim uplasowała się Agnieszka Wiśniewska dosiadająca klaczy rasy SP TARA. Wynik jaki uzyskała ta para to 67,765%. Miejsce trzecie wywalczyła dzisiaj Maria Stelmaszyk na wielkopolskim wałachu GALAPAGOS z wynikiem 67,588%. Zawodniczka po dwóch dniach zajmuje też trzecie miejsce w klasyfikacji ogólnej. Prowadzi Tomasz Jasiński, który dzisiaj na wałachu L’AMOUR był 4-ty, a drugie miejsce zajmuje Filip Poszumski z wałachem RAUL. W konkursie CDI1* pierwsze dwa miejsca pokryły się z tymi z II półfinału, a trzecie zajął Filip Poszumski (67,412%).

W MP prowadzona jest też klasyfikacja MP U25. Tu oglądamy jednak tylko jedną zawodniczkę. Jest to Klara Woźnicka startująca na oldenburskim wałachu GO GO BORNEO. Dzisiaj w I półfinale, programie CS-1, para została oceniona na 65,618%. Zawodniczka tym przejazdem wygrała też konkurs w ramach CDIU25. Drugie miejsce zajęła Yurie Yoshida (JPN) startująca na wałachu rasy KWPN HEXAGONS CONQUEST uzyskując 62,324%, a trzecia była Helena Kaal (EST) na wałachu CASSANDER (57,794%).