Znamy już sytuację przed finałami Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu. II półfinały pozostałych kategorii przyniosły jedynie kosmetyczne zmiany. Liderami przed ostateczną rozgrywką pozostają faworyci poszczególnych grup wiekowych.

Drugi półfinał kategorii seniorów zakończył się kolejnym zwycięstwem Żanety Skowrońskiej-Kozubik. Dzisiaj zawodniczka przekroczyła próg 70%, a jej występ w programie Grand Prix na niemieckim wałachu ROMANTIC P sędziowie ocenili na 70,761%. Miejsce trzecie w konkursie, ale awans na drugie w tabeli, odnotowała Katarzyna Milczarek startująca na ogierze GUAPO. Dzisiejszy przejazd para ukończyła z wynikiem 68,022%. Trzecie miejsce przed finałem zajmuje Anna Mierzwińska dosiadająca westfalskiego wałacha DEAN MARTIN, która dzisiaj była czwarta (67,761%). Bardzo blisko podium znajduje się też Mateusz Cichoń, który dzisiaj na wałachu HERTZREGENT był drugi (68,478%), a w klasyfikacji ogólnej jest czwarty.

W kategorii U25 pierwsza trójka zdołała utrzymać swoje miejsca w klasyfikacji ogólnej. Konkurs ponownie wygrał Filip Kowalski startujący na niemieckiej klaczy BEL FLEUR. Dzisiaj z czworoboku zjechali z wynikiem 66,564%. Drugie miejsce zajmuje Aleksandra Lesner i wałach rasy KWPN FORCE. Ta para również w konkursie zajęła miejsce drugie, dzisiaj z wynikiem 64,513%. Trzecia w tabeli przed finałem jest Klara Woźnicka i oldenburski wałach GO GO BORNEO. W II półfinale para była czwarta, a miejsce trzecie w konkursie wywalczyła Julia Moczak na oldenburskiej klaczy RUBINA 395 (62,692%).

W walce o medale MP Młodych Jeźdźców pozostały już tylko trzy zawodniczki. Pozycję liderki umocniła dzisiejszym przejazdem Maria Stelmaszyk, która na wielkopolskim wałachu GALAPAGOS wygrała z wynikiem 69,588%. Ponownie też zajęła miejsce drugie w starcie na hanowerskim wałachu DESPACITO (68,824%). Na kolejnych miejscach w tabeli jak i w konkursie nie nastąpiły zmiany. Drugie miejsce, dzisiaj z wynikiem 66,000%, zajmuje Tatiana Bierieżnow na klaczy rasy SP ROMANTICA. Trzecia jest Julia Rozesłańska startująca na wałachu rasy SP SATURN (61,853 % w II półfinale).

Również bez niespodzianek zakończył się II półfinał MP Dzieci. Konkurs wygrała Zofia Kaczmarek na klaczy LADY LEGENDE, a ich dzisiejszy wynik, 76,650%, zapewnił im ponad 7% przewagi przed jutrzejszym finałem. Druga w konkursie była Hanna Moczkowska na wałachu rasy SP FIRST WILLIAM-P, co jednocześnie dało jej awans na drugie miejsce w tabeli. Jej przejazd oceniono dzisiaj na 72,800%. Miejsce trzecie w II półfinale wywalczyła Łucja Mielcarz na wielkopolskim wałachu TIN ROKO. Wynik 72,050% nie był jednak wystarczający do awansu, a miejsce trzecie w klasyfikacji zajmuje przed finałem Julianna Przybyła. Ta zawodniczka na wałachu FOTON była dzisiaj czwarta.