W czasie kiedy Seniorzy i ich konie mieli dzień oddechu, pozostali zawodnicy rywalizowali w II półfinałach Mistrzostw Polski w ujeżdżeniu. W klasyfikacjach ogólnych nastąpiły koleje zmiany, a o medalach zadecydują niedzielne programy dowolne z muzyką.

 

Sobotnie konkursy w Radzionkowie rozpoczęły się od rywalizacji Juniorów. Po zwycięstwie w II półfinale, prowadzenie w klasyfikacji ogólnej objęła Natalia Plata. Jej dzisiejszy przejazd na hanowerskim wałachu DOLCETTO sędziowie ocenili na 70,877%. Miejsce drugie w konkursie, które dało jej również awans w tabeli ogólnej, zajęła Julia Rogowska. Wynik jaki uzyskała w przejeździe na hanowerskim wałachu DA CAPO 163 to 67,281%. Na miejscu trzecim w dzisiejszym półfinale uplasowała się Helena Kozłowska startująca na wałachu szlachetnej półkrwi EMOL. Przejazd tej pary oceniono na 66,579%.

 

Drugi półfinał w kategorii Dzieci to ponowne zwycięstwo Dionizego Polikowskiego. Dzisiejszy wynik, jaki uzyskał w przejeździe na hanowerskim wałachu QIU to 76,613%. Umocnił tym samym swoją pozycję lidera w klasyfikacji końcowej. Na miejscu drugim także bez niespodzianek. Taja Zoll na klaczy BLACKY została dziś oceniona na 74,125%. Na miejscu trzecim uplasowała się tym razem Aleksandra Błachno startująca na holsztyńskim wałachu TRAVENORT'S DIABOLO. Dzisiejszy wynik 65,609% pozwolił jej na awans w klasyfikacji końcowej również na miejsce trzecie.

 

W drugim półfinale kategorii Młodych Jeźdźców triumfowała dotychczasowa lidera Aurelia Von Mauberg. Jej dzisiejszy przejazd na oldenburskim wałachu DIAMO DREAM sędziowie ocenili na 70,053%. Drugi wynik w konkursie, który umocnił także jej pozycje w klasyfikacji końcowej, uzyskała Weronika Frąckowiak. Jej przejazd na wałachu rasy KWPN DREAMCAT oceniono na 68,079%. Miejsce trzecie zajęła Alicja Pachulska startująca na oldenburskim wałachu BENTAMO 2. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 65,526%.

 

Ostatnim z rozegranych półfinałów był konkurs kategorii U25. Kolejne zwycięstwo odniósł Tomasz Jasiński startujący na oldenburskiej klaczy SHOSHOLOZA. Ich dzisiejszy przejazd oceniono na 67,326%. Miejsce drugie zajął reprezentant gospodarzy Michał Cichoń. W przejeździe na hanowerskim wałachu DARLING’S DREAM uzyskał wynik 66,070%. Na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Lesner startująca na wałachu rasy KWPN FORCE. Ich przejazd sędziowie ocenili na 64,000%.

 

 

 

Wszystkie niedzielne finały transmitowane będą na żywo na stronie Świata Koni, a także na platformie ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania on-line polskim zawodnikom. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego, 30-dniowego dostępu do serwisu ClipMyHorse.TV.

 

Na zdjęciu Dionizy Polikowski, fot. Łukasz Kowalski