Drugie zwycięstwo na Słowacji odniosła dzisiaj Monika Bartyś. W Holandii kolejny bardzo udany start zanotowała Malwina Urbańska.

CSI2* Peelbergen (NED)

Zadowolona ze swojej klaczy Kaloma-N może być Malwina Urbańska. Również w dzisiejszym finale rundy koni w wieku 7 i 8 lat ten utalentowany koń pokonał obie fazy konkursu bezbłędnie. A uzyskany czas pozwolił na zajęcie bardzo dobrego 7 miejsca w klasyfikacji.

W rywalizacji koni 5 i 6 letnich na miejscu 14 uplasował się Przemysław Konopacki na ogierze Z B Fenix Z. Para ta nie miała błędów w obu fazach. Po zrzutce w drugiej części konkursu miały Malwina Urbańska na koniach Oh Jonny i Kantate Hippica Z oraz Julia Ostrowska na Remember Me Van Godselbos.

CSI2* Riesenbeck International (GER)

Sobota była ostatnim dniem zawodów w Riesenbeck. Co oznacza, że dzisiaj rozegrano tam konkurs Grand Prix CSI2*. Wystartował w nim Michał Ziębicki, który swój przejazd na wałachu Balou’s Batman ukończył z wynikiem 8 pkt. W dwufazowym konkursie o wysokości 140 cm nasz reprezentant wystartował na dwóch koniach i zarówno na ogierze O’Lord Db jak i na klaczy First Lady miał po jednym błędzie. W konkursie 135 cm Michał Ziębicki na ogierze Bimber Boy ukończył przejazd bez błędów i uplasował się na dobrym 7 miejscu w klasyfikacji.

CDI-W, CPEDI, CDIP Motesice (SVK)

Najważniejszym konkursem dnia był GP Freestyle, w którym pary walczyły o punktu Pucharu Świata. Zwyciężyła w nim Simone Perce/AUS na ogierze Destano (79,510%). Na miejscu 12 uplasował się Filip Kowalski na klaczy Bel Fleur, którego przejazd oceniono na 67,885%. Miejsce 13 z wynikiem 67,520% zajęła Anna-Maria Gawłowska na ogierze Cardamon. W rywalizacji GP B V miejsce 5 zajęła Agata Weigt na wałachu Jaskiernik (64,079%), a na miejscu 6 uplasowała się Dominika Pączek na wałachu Lucatoni (63,070%). Na miejscu 8 w konkursie GP B I sklasyfikowana została Magdalena Cycak na klaczy Sybilla (65,208%).

Drugie zwycięstwo podczas tych zawodów odniosła dzisiaj Monika Bartyś. Jej przejazd na wałachu Caspar w konkursie Para GP B IV oceniono na 73,198%. Dominik Ast wystartował na dwóch koniach – na wałachu Don Matchos zajął 7 miejsce (64,320%), a na klaczy Femme de Matcho był 8 (64,279%).

W konkursie indywidualnym kuców ponownie wystartowała tylko Lena Sławek na wałachu Gluckspilz i jej przejazd oceniony został na 65,225%.