Do Lamprechtshausen na zawody rozgrywane w terminie od 18 maja do 21 maja pojechała dosyć liczna polska ekipa, która wystąpi w rywalizacji młodych jeźdźców, juniorów i dzieci startujących na dużych koniach. Nie zabraknie też w Austrii polskich reprezentantów w rywalizacji kuców. 

Barwy Polski w  Lamprechtshausen reprezentować będą:

zawody CSIOY

  • Olaf Klein - First One, Winnie The Pooh R

zawody CSIOJ

  • Gabriela Bado - TOULOUSE SAINT AMOUR
  • Mikołaj Barański - CEREMBER ME M, KILPATRICK ROYAL
  • Zuzanna Januszewska - Ironia
  • Zuzanna Jarocka - Conner
  • Aleksandra Kierznowska - Amerique Landais, Dior V
  • Filip Lewicki - Maros 6
  • Nina Milczarek – Cyandra, Risotto
  • Maksymilian Parkitny – Nobilis

Zawody CSIOCH

  • Laura Baranska - Codetia VDL
  • Laura Klapinska – Handikap, Santiago
  • Klara Koziol - Scytia
  • Maja Marchwicka - Szafir M
  • Aleksandra Osuch - Lambi
  • Oliwia Platek - Tik Tak
  • Natalia Stefanska - Light My Fire 7, Papillon 142
  • Pola Wawrzyniak – Dimple

Zawody CSIOP (kuce)

  • Dominika Henzel - Tiffany
  • Agata Kamińska - Czingis Chan, Finisz
  • Aleksandra Osuch - Rosa
  • Oliwia Platek - Makuba 21

(pogrubieniem zaznaczono członków oficjalnych zespołów)

Drugi trener Kadry Narodowej skoczków, Tomasz Włodarski powiedział nam:

Chciałbym wystartować tutaj najmocniejszymi składami dzieci i juniorów. W kategorii młodych jeźdźców mamy tutaj tylko Olafa i będzie to dla niego kolejny start kontrolny. Czekamy na to, by Olaf pokazał w Austrii porządną jazdę, najlepiej na zero. Jego start dedykowany jest zbieraniu niezbędnych doświadczeń i nie ma co ukrywać, nauce tego czego oczekuje się od reprezentanta kraju w konkursach młodych jeźdźców. Trzymamy tu wszyscy kciuki za jego występy. Co do drużyny dzieci i juniorów, to choć nie ma jakiejś specjalnej presji na konkretny wynik, to nastrój w ekipie jest taki, że chcielibyśmy tutaj powalczyć o dobry wynik. Juniorzy w konkursie Pucharu Narodów wystartują w dniu jutrzejszym a dzieci w niedzielę. O tym jaki będzie ostateczny skład ekip i kolejność w nim startów zdecydujemy później. Dzisiaj wieczorem w przypadku juniorów i jutro wieczorem w przypadku dzieci. Ze względu na jakieś święto państwowe w Austrii, konkursy Grand Prix będą rozgrywane w poniedziałek. Tak proszę, trzymajcie w kraju za nas kciuki od jutra i w niedzielę.”

Stanisław Helak opiekujący się w naszej jeździeckiej federacji sportem dzieci dosiadających kuców powiedział:

Mamy tutaj czwórkę zawodników, ale w oficjalnej drużynie jest tylko trójka z nich. Wszyscy członkowie polskiego zespołu dzieci startujących na kucach to debiutanci w konkursie Pucharu Narodów. Oczekuję więc po tym starcie przede wszystkim sprawdzenia ich aktualnej formy oraz sprawdzenia tego jak poradzą sobie z tym niemałym wcale obciążeniem psychicznym. Kolejność startów ustalimy w dniu jutrzejszym, po zakończeniu jutrzejszych występów.

Trzymajmy więc kciuki przez najbliższe trzy dni za starty wszystkich naszych młodych reprezentantów.