W Łącku trwają, przełożone z kwietnia, młodzieżowe HMP i HPP w ujeżdżeniu. W tym samym czasie we Wrocławiu startują zawodnicy skoków przez przeszkody w konkursach CSI2*. W tej konkurencji walczy też dwóch Polaków za granicą.

HMP i HPP 2022 w ujeżdżeniu, SO Łąck

To dopiero pierwszy dzień rywalizacji młodzieży w HMP i HPP, a do końcowych wyników liczyć będą się jeszcze dwa starty. Mimo to mamy pierwszych liderów i zwycięzców I półfinałów.

W HMP Juniorów na kucach dość dużą przewagę uzyskała Barbara Rynkowska startująca na wałachu LEUNS VELD'S WINSTON. Wygrała I półfinał z wynikiem 67,542%. Drugie miejsce zajęła Lea Zatońska na DON’T FORGET CR uzyskując 63,750%, a na miejscu trzecim uplasowała się Maria Walczyńska-Graczyk dosiadająca klaczy MERCI (63,125%).

Nieco bardziej wyrównany poziom oglądaliśmy w I półfinale HMP Młodzików na Dużych Koniach. Tu zwyciężyła Liwia Strzeszewska startująca na małopolskiej klaczy INTERIA. Ten przejazd oceniono na 74,173%. Drugie miejsce, z wynikiem 72,750%, zajęła Aleksandra Rozesłańska dosiadająca wałacha rasy SP SATURN. Trzecia na ten moment jest Lila Kulesza, której przejazd na wałachu rasy SP ODYSEUSZ sędziowie ocenili na 71,366%.

W grupie Młodzików na kucach, w ramach HMP, najlepiej zaprezentowała się Iga Fizia na kucu VENUS. Para uzyskała wynika 81,750%. Tuż za nią uplasowała się Wiktoria Cwalina na kucu SZOGUN, której przejazd oceniono na 81,164%. Ta zawodniczka jest też autorką trzeciego najlepszego wyniku. Tym razem w starcie na kucu LEXUS została oceniona na 78,096%.

Klasyfikacja Młodzików na kucach prowadzona jest też w ranach HPP. I w tym konkursie najlepsza okazała się Maja Głoskowska dosiadająca kuca APASJONATA AUREUS. Wynik jaki dał parze prowadzenie to 76,750%. Niewiele niższy wynik uzyskała Lila Kulesza, która tu dosiada klaczy NANDINA. Para plasuje się na drugim miejscu z wynikiem 76,250%. Trzecie miejsce ex aequo zajęły dzisiaj Małgorzata Kukiełka na klaczy PRINCESS NICOLE GABRIELE oraz Aleksandra Machniewicz na wałachu WICEK, które otrzymały 69,250%.

Ostatnia klasyfikacja młodzieżowych mistrzostw to HPP Dzieci na Kucach. Tu najlepsza w I półfinale okazała się Aneta Gierszewska startująca na kucu BERGS. Para wygrała z wynikiem 73,250%. Zaraz za nimi uplasowała się Lena Sławek na kucu GLUCKSPILZ, która uzyskała 73,125%. Miejsce trzecie zajęła Zofia Dąbrowska, której przejazd na wałachu PICOLO oceniono na 70,625%.

Równolegle rozgrywany jest także HPP w Paraujeżdżeniu. Pierwsze miejsce dzisiaj zajęła Monika Bartyś dosiadająca wielkopolskiego wałacha CASPAR. Wynik jaki dał im prowadzenie to 69,042%. Minimalną stratę do liderki ma Magdalena Cycak, która dzisiaj była druga. Jej przejazd na klaczy rasy SP SYBILLA oceniono na 68,988%. Na miejscu trzecim uplasował się Dominik Ast na oldenburskiej klaczy FAMME DE MATCHO (66,226%).

Wyniki TUTAJ

CSI2* Wrocław

Zawody we Wrocławiu rozpoczęły się już wczoraj, ale to dzisiaj rozegrano pierwszy z konkursów Dużej Rundy na poziomie 140 cm. W dwufazowym konkursie wystartowało 28 par, a najlepszy okazał się Kamil Grzelczyk. Zawodnik zwyciężył dosiadając wałacha rasy SP WIBARO. Na miejscu drugim uplasował się reprezentant Niemiec Marvin Jüngel startujący na niemieckiej klaczy JOLIE LAFEE. Trzecie miejsce wywalczył kolejny z polskich zawodników, Leszek Gramza, który dosiadał wałacha rasy KWPN JACKPOT A

W konkursie Medium Tour 130 cm triumfowała Matylda Kasner dosiadająca wielkopolskiego ogiera ARES. Pozostałe dwa miejsca na podium zajęła Daria Kobiernik. Druga była na holsztyńskiej klaczy VENUS, a trzecia na wałachu polskiej hodowli SONET

Drugi z konkursów w ramach Small Tour 120 cm wygrał Adam Grzegorzewski startujący na klaczy BAGITA BALOUBET. Na miejscu drugim uplasowała się 15-letnia Lena Kołacka startująca na oldenburskim wałachu SUEDWIND 9, a trzecie miejsce zajęła wczorajsza zwycięska para, 14-letnia Marta Konarska i klacz rasy SP LILI MARLENE. Swój drugi konkurs miały też młode konie. Również dzisiaj najlepszy okazał się koń dosiadany przez Dawida Skibę. Zawodnik tym razem zwyciężył w starcie na wałachu rasy SP LAPSUS L

W piątek wystartowała także rywalizacja dla tych najmłodszych i najmniej doświadczonych. I tak całe podium Elite Tour 110 cm zajęły polskie amazonki z rocznika 2008. Wygrała Marta Piszczek na wałachu MAVANDER. Druga była Antonina Kucharska startująca na klaczy LA STRADA L, a trzecie miejsce zajęła Anna Pandel razem z klaczą CHANEL-N.

CSI2* Wr Neustadt (AUT)

W Austrii od wczoraj bardzo udanie startuje Jarosław Koziarowski. Wczoraj na belgijskim wałachu JAMIRO VAN HET EQUIETANERHOF zawodnik wygrał konkurs 125 cm. Dzisiaj para ponownie nie miała błędów i uplasowała się na 7 miejscu w konkursie 135 cm. Jarosław Koziarowski do Wr Neustadt przywiózł także wałacha rasy KWPN LAXTON na którym startuje w konkursach CSIYH. Wczoraj para jeździła bezbłędnie i zajęli ex aequo pierwsze miejsce. W dzisiejszym konkursie mieli jedynie lekkie spóźnienie, co skutkowało końcowym wynikiem 2 pkt karne i 19 miejscem.

CSI2* Bonheiden (BEL)

To już kolejny tydzień startów Jana Bobika w Belgii. Wczoraj zawodnik rozpoczął od bezbłędnego przejazdu na 5-letnim ogierze HAWRO. Para ze świetnym czasem wywalczyła 2 miejsce w CSIYH. W dzisiejszym konkursie przydarzył im się jeden błąd. Bardzo dobrze dzisiaj zawodnik zaprezentował się za to na klaczy rasy SP HASALA w konkursie 130 cm. Bezbłędny przejazd i doskonały czas dał parze drugie miejsce.