Na zakończenie weekendowych zmagań formą błyszczeli przede wszystkim młodzi zawodnicy. Drugi w konkursie LR w Arezzo był Mikołaj Barański, a finał freestyle CDIP wygrała Veronica Pawluk. Hymn Polski wybrzmiał też dla Marka Wacławika, który wygrał finałowy konkurs rundy 6-latków.

CSI3* Toscana Tour, Arezzo (ITA)

W niedzielę świetną formę zaprezentował Mikołaj Barański. Zawodnik na wałachu rasy KWPN JUGGLE BARAKA wystartował w konkursie 145 cm, którego wyniki zaliczały się do Longines Ranking. Para bezbłędnie pokonała zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę, a konkurs ukończyli na wysokim, drugim miejscu. Zawodnik wystartował też w dwóch konkursach na poziomie 130 cm. Na oldenburskim ogierze HERMINE F miał dwa błędy w rozgrywce jednego z konkursów i uplasował się na 15 miejscu. W drugim konkursie miał jeden błąd w starcie na wałachu rasy KWPN FREIHERR. Bezbłędna na tym parkurze była za to Laura Barańska, która startowała na klaczy AVRIL (26 miejsce).

Mikołaj Barański i JUGGLE BARAKA

CSI3* Busto Arsizio (ITA)

Na zakończenie bardzo dobrego tygodnia we Włoszech, Marek Wacławik na ogierze rasy KWPN MICHA zwyciężył w finale rundy koni 6-letnich. Na klaczy AMBER uplasował się też na 5 miejscu w konkursie 120 cm. W Grand Prix 150 cm CSI3* na wałachu rasy SP KATHMANDAU zawodnikowi przydarzyły się niestety dwa błędy, co pozwoliła zająć dopiero 18 miejsce w konkursie. Klaudia Siarkiewicz na ogierze rasy KWPN JACKPOT B miała 4 pkt karne w konkursie 140 cm, a na klaczy ANDIGO AL Z ukończyła konkurs 135 cm z łącznym wynikiem 17 pkt karnych. Urszula Siwiak i klacz GRUPO PROM ANTRAX Z miały dzisiaj 5 pkt karnych w konkursie 110 cm co dało 4 miejsce w klasyfikacji.

Marek Wacławik i MICHA

CDI4* Le Mans (FRA)

Veronica Pawluk i D’ARTAGNAN 187 rozgrzewali się z dnia na dzień, aby w finałowym konkursie Freestyle zostawić konkurencję daleko w tyle. Program dowolny do muzyki w ich wykonaniu został oceniony na 78,117%, co dało oczywiście zwycięstwo w konkursie. Kolejny wynik w klasyfikacji to “dopiero”  74,933% belgijskiej zawodniczki Alexine Herweyers.

CDI3* Tolbert (NED)

Dobrze na zakończenie zawodów CDIJ zaprezentowała się też Natalia Plata na hanowerskim wałach DOLCETTO. Dzisiejszy przejazd w konkursie Freestyle został oceniony na 72,200% co pozwoliło zająć 5 miejsce w konkursie.

CSI3* Linz (AUT)

W niedzielę Polakom kibicowaliśmy przede wszystkim w konkursie Grand Prix 155 cm LR. Niestety pojedyncze błędy nie pozwoliły naszym reprezentantom powalczyć w rozgrywce tego konkursu. 11-te miejsce z jednym błędem zajął Tomasz Miśkiewicz startujący na oldenburskiej klaczy STAKKATO LAZAR. Taki sam wynik uzyskał też Dawid Kubiak, który razem z wałachem rasy KWPN FLASH BLUE B zajął miejsce 14-te. Wygrała Niemka Jörne Sprehe na klaczy HOT EASY

CSIP Lier (BEL)

W konkursach CSIP w Belgii przez weekend startowały dwie młode zawodniczki. Dobrze w tych konkursach zaprezentowała się Wiktoria Cwalina dosiadająca kuca LEXUS. W piątkowym konkursie 120 cm mieli jeden błąd (14 miejsce), w sobotę nie mieli błędów i uplasowali się na 12 miejscu, a w dzisiejszym konkursie GP 125 cm, z jednym błędem, zajęło wysokie 5-te miejsce. W zawodach startowała też Jagoda Kierznowska, która m.in. w sobotnim konkursie 120 cm na klaczy BENJA LUNA, z jedną zrzutką, zajęła miejsce 16-te.