Polska młodzież z sukcesami jeździ na zawodach międzynarodowych w Lichtenvoorde. Od początku turnieju już cztery razy wybrzmiał tam hymn Polski. Nasi dobrze radzą sobie też w Opglabbeek, szczególnie w konkursach dla młodych koni.

CSI Youth Lichtenvoorde (NED)

Bardzo udanie dla naszej reprezentacji rozpoczęły się międzynarodowe zawody młodzieżowe. W czwartek swoje konkursy wygrały Julia Ganowska na holsztyńskim wałachu Number One 28 (CSIJ 135 cm) oraz Zuzanna Dąbrowska na oldenburskiej klaczy Conthagra (CSIJ 130 cm). W konkursie juniorskim 135 cm drugie miejsce zajęła też Roksana Nawrocka na hanowerskiej klaczy Penny Lane, a w innym konkursie o tej samej wysokości, w ramach CSIU25, trzecie miejsce wywalczyła Maria Brańka-Borja na wałachu Diamond 2000 Z

Jeden z piątkowych konkursów również zakończył się zwycięstwem polskiej pary. Najlepsza w konkursie 135 cm CSIU25 okazała się Aleksandra Kierznowska startująca na klaczy rasy KWPN Badorette. Na podium jednego z konkursów, 130 cm w ramach CSIJ, stanęła też Natalia Sydow. Zawodniczka na holsztyńskim wałachu Nico Gold uplasowała się na drugim miejscu. Z jednym błędem z tego parkuru zjechał Kevin Pszowski dosiadający wałacha rasy KWPN Jacobson (10 miejsce). W konkursie 120 cm CSIJU25 bezbłędnie jeździła też 15-letnia Nina Sućko startująca na wałachu rasy KWPN Berlin Blue, a czas przejazdu pozwolił im zająć 6 miejsce. Po dwa błędy na tym parkurze miały Jagoda Kierznowska na klaczy Lesantti oraz Zofia Epting na wałachu Smart and Clever 3.

Kolejny raz hymn Polski wybrzmiał w piątek dla Heleny Goli. Zawodniczka okazała się najlepsza w konkursie 120 cm w ramach CSICh. Triumfowała w starcie na hanowerskiej klaczy Carbonara MK. Helena Gola jeździła w tym konkursie bezbłędnie też na oldenburskiej klaczy Digisport Codeina i zajęła 5 miejsce. Na czwartym miejscu uplasowała się tu Wiktoria Cwalina dosiadająca wałacha rasy SP Diamond W, a 9-ty był Adam Goszczyński w starcie na klaczy rasy SP Lorina

Blisko wygranej dzisiaj była jeszcze Zuzanna Dąbrowska w konkursie 135 cm w ramach CSIJ. W starcie na oldenburskiej klaczy Conthagra musiała zadowolić się jednak miejscem drugim.  Julia Ganowska na holsztyńskim wałachu Number One 28 zajęła w tym samym konkursie 5 miejsce, a na swoim drugim koniu, ogierze rasy KWPN Jornian Blue F była siódma. Szóste miejsce zajęła Roksana Nawrocka dosiadająca hanowerskiej klaczy Penny Lane, a 9 była Amelia Zięba na wałachu rasy KWPN Gezant. Wszystkie zachowały czyste konto. Z jednym błędem z tego parkuru zjechała Natalia Sydow na oldenburskiej klaczy Impala 47 i Maria Brańka-Borja na holsztyńskiej klaczy Camilla 139

Wieczorem rozpoczął się jeszcze konkurs 140 cm CSIU25 w którym wystartuje m.in Wiktoria Bedyńska i Aleksandra Kierznowska

Wyniki TUTAJ

CSI2* Opglabbeek (BEL)

Najważniejszym konkursem dnia był konkurs Dużej Rundy CSI2* zaliczany do LR. Rozpoczął się o 19:30, a na liście startowej zapisane były aż 74 pary, więc zakończenie zaplanowane jest na późny wieczór. W konkursie wystartowały dwie polskie pary, jednak bez powodzenia. Antoni Strzałkowski na oldenburskim ogierze Clapton miał w sumie 3 błędy, a Przemysław Konopacki na klaczy Expression'Quill został wyeliminowany.

Drugim najpoważniejszym zadaniem w ramach CSI2* był konkurs o wysokości 135 cm. Mimo, że nie udało się zająć miejsca w czołówce, to mogliśmy oglądać tu dobre i bezbłędne przejazdy Polaków. Bez punktów karnych, w obu fazach, jeździli tu Antoni Strzałkowski na ogierze rasy SP Castello oraz Magdalena Kałuża na klaczy rasy SP Nolita.

Bardzo dobrze w Belgii prezentują się od początku tygodnia młode konie. W środę drugie miejsce w konkursie dla 5/6 latków zajęła Adrianna Ostrowska na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Płatne miejsca w tym konkursie zajęli też Natalia Czernik na oldenburskim ogierze Cool Boy Red Wine (7 miejsce) oraz Antoni Strzałkowski na wałachu rasy SP Angel Di Maria. W czwartkowym konkursie dla koni 7/8-letnich trzecia była Oliwia Ostrowska na klaczy rasy KWPN Lentolina-S. Adrianna Ostrowska na ogierze rasy KWPN Landmeister VDL była w tym konkursie siódma, a na klaczy rasy KWPN Lertana VDL zajęła miejsce 12-te. W piątek wystartowała jedynie młodsza grupa koni i tu ponownie drugie miejsce zajęła Adrianna Ostrowska w starcie na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Czwarte miejsce wywalczył Kacper Niewiadomski razem z klaczą rasy KWPN Miracle, a siódma była Natalia Czernik w starcie na oldenburskim ogierze Cool Boy Red Wine. Na swoim drugim koniu, ogierze Neymar End Z, zawodniczka też nie miała błędów i uplasowała się na 18-tym miejscu.

Jeden konkurs rozegrano też w ramach CSI1*. Tu bezbłędny przejazd na parkurze 125 cm odnotowała Joanna Rosicka-Tyszko startująca na klaczy Via Calida (11 miejsce) oraz Natalia Urbańska na małopolskim wałachu Judson (14 miejsce).

CSI2* Al Ain (UAE)

Turniej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Amelia Mościcka rozpoczęła od bezbłędnego przejazdu w konkursie 130 cm. Zawodniczka dosiadała niemieckiego ogiera Corleo i uplasowali się na 9-tym miejscu.