Czwartek przyniósł bardzo dużo bezbłędnych i dobrych przejazdów. Na początek kolejnego tygodnia startów w Arezzo, jeden z konkursów 145 cm wygrał Michał Kaźmierczak. Dobrą formę przed konkursami drużynowymi prezentuje młodzież startująca w Gorla Minore.

CSIO Youth, Gorla Minore (ITA)

W ten weekend przed polską młodzieżą stoi dość duże wyzwanie, ponieważ drużyny po raz pierwszy w sezonie wystartują w konkursach Pucharu Narodów. Tym bardziej cieszy dobra forma w konkursach otwarcia, którą w czwartek prezentowali reprezentanci naszego kraju. W konkursie 140 cm dla Młodych Jeźdźców cała czwórka zachowała czyste konto. Aleksandra Kierznowska w starcie na wałachu AMERIQUE LANDAIS wywalczył dodatkowo drugie miejsce w tym konkursie na 105 startujących par. Bezbłędny przejazd Juliany Suskiej na klaczy NIGIRI dał 8 miejsce w  klasyfikacji. Lena Maruszak na wałachu JETOULON VAN DE RIETVENNE i Mikołaj Barański na wałachu QATAR DONALDSON Z jechali spokojniej i zajęli odpowiednio 29 i 32 miejsca w konkursie. W ramach CSIOY rozegrano jeszcze konkurs 130 cm, w którym po jednym błędzie miały Lena Maruszak na ogierze VHS QUADRO oraz Aleksandra Kierznowska na klaczy BADORETTE

W konkursie otwarcia CSIJ 125 cm bezbłędna była Tola Świerczyńska startująca na klaczy ANDORA. Uzyskany czas pozwolił uplasować się na 4 miejscu. Błędów na tym parkurze nie miała też Lena Oleszkiewicz, która na klaczy QUALILAS zajęła 14-te miejsce. Juniorzy wystartowali dzisiaj jeszcze w niezwykle licznym konkursie 135 cm (189 par zapisanych na liście startowej). Ogromna konkurencja i spokojna jazda nie pozwoliły na miejsca w czołówce, ale zawodniczki odnotowały kilka bezbłędnych przejazdów. Punktów karnych na tym parkurze nie miała Aleksandra Wypchło na klaczy GIRL RV, Tola Świerczyńska na wałachu DUDOK L, Paulina Bule na klaczy NELKE VAN HET ZONNEHOF oraz na wałachu ALMQUIST, a także Maria Brańka-Borja na klaczy CHLOE Z oraz Amelia Miałszygrosz na wałachu LYJANEIRO Z. Miejsce w czołówce pierwszego konkursu CSICh 120 cm zajęła za to Paulina Słoniec. Uplasowała się na drugim miejscu w starcie na klaczy CHOCO LADY. W konkursie 125 cm w ramach CSICh bardzo dobrze zaprezentowała się Małgorzata Babczyńska, która na klaczy HAPPYLINA zajęła 9-te miejsce. Bezbłędnie ten sam parkur pokonała również Alicja Kosmol w starcie na klaczy FERUSA (22 miejsce) oraz na klaczy CLEARWATER PP Z  (42 miejsce).

Relacja TUTAJ

CSI4* Toscana Tour, Arezzo (ITA)

Włoskie słońce zdaje się bardzo sprzyjać polskim zawodnikom, bo bardzo dobre wyniki odnotowaliśmy też w konkursach w ramach Toscana Tour w Arezzo. Pierwszy z konkursów kwalifikacyjnych do GP, 145 cm, w którym startowało w sumie 107 par, wygrał Michał Kaźmierczak w starcie na wałachu rasy SP WHOOPY BOY. W tym samym konkursie miejsce 13-te zajął Adam Grzegorzewski startujący na wałachu rasy KWPN ISSEM, a zaraz za nim uplasował się Marek Lewicki na oldenburskiej klaczy LA PEZI.  Ci zawodnicy bardzo dobrze spisali się dzisiaj też na poziomie 140 cm. W jednym z takich konkursów miejsce 4 zajął Marek Lewicki startujący na ogierze rasy KWPN ITOULON B. W tym samym konkursie bezbłędny był też Andrzej Opłatek dosiadający oldenburskiego wałacha NORDSTURM 15. W innym konkursie na tym samym poziomie, również 4-te miejsce, zajął Adam Grzegorzewski, który startował na klaczy FANFRELUCHE DE RIALFO Z. Z jednym błędem, w drugiej fazie, ten sam parkur ukończył Andrzej Opłatek w starcie na klaczy ODILE DU SOUFFLET (20 miejsce). Po południu został rozegrany jeszcze jeden konkurs na tej wysokości i w nim 9-te miejsce zajął Michał Tyszko startujący na oldenburskim ogierze COLINERO. Punktów karnych w tym konkursie nie miał też Michał Kaźmierczak w starcie na wałachu rasy SP NOTIS (22 miejsce), a także Andrzej Opłatek dosiadający oldenburskiego wałacha DIAROBUET (29 miejsce).

Kilka dobrych przejazdów oglądaliśmy też na poziomie 135 cm. W tym konkursie startowało aż 111 zawodników, dlatego klasyfikacja została podzielona na dwie części. Miejsce 9 w jednej z grup zajął Jacek Polikowski startujący na holsztyńskim wałachu CELTIC. Na tym samym miejscu, w drugiej grupie, uplasowała się Daria Pietrzak dosiadająca wałacha MONSUN. Na płatnym miejscu w tej grupie uplasowała się też Małgorzata Koszucka, która na holsztyńskim wałachu CANTUCCINI zajęła 12 miejsce. Na koniec dnia rozegrano jeszcze konkurs 130 cm, gdzie 17 miejsce zajął Michał Kaźmierczak startujący na ogierze rasy SP CLASSIC. Bezbłędnie ten konkurs pokonała jeszcze Nell Sówka dosiadająca wałacha SATILIO (36 miejsce).

CSI2* Peelbergen (NED)

Zawody w Peelbergen rozpoczęły się już wczoraj i to bardzo owocnie dla reprezentanta Polski, Przemysława Konopackiego. Zawodnik wygrał konkurs 140 cm w starcie na klaczy EXPRESSION’QUILL. Błędów nie miał też na swoim drugim koniu, klaczy rasy KWPN HOME-RUN, ale dużo spokojniejszy przejazd dał dopiero 36 miejsce w klasyfikacji. Dzisiaj zawodnik wystartował w dwóch konkursach. Parkur 140 cm na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z ukończył z wynikiem 11 pkt karnych. Na klaczy HOME-RUN Przemysław Konopacki wystartował w konkursie 145 cm, kwalifikującym do Grand Prix. Para z parkuru podstawowego zjechała z jednym błędem.