Po nieco pechowym rozpoczęciu zawodów FEI CSIO YOUTH FINAL w belgijskim Opglabbeek, piątkowe starty przyniosły sporo czystych przejazdów. W konkursie juniorskim drugie miejsce zajęła Olga Skrobacz. Juliana Suska była trzecia, a w juniorskim Grand Prix czwarta. Starty we włoskim Gorla Minore kontynuuje Andrzej Opłatek, który od czwartku wygrał tam już dwa konkursy.

FEI CSIO Youth Final Opglabbeek (BEL)

Bezbłędnie w przebiegu podstawowym konkursu Grand Prix Dzieci jeździła Iga Biegalska na klaczy szlachetnej półkrwi DORAVELLA. W rozgrywce para miała jeden błąd i zajęła ostatecznie 12 miejsce. Jedną zrzutkę w przebiegu podstawowym miała Zuzanna Prymek startująca na wałachu rasy KWPN DYLLANO. Daria Pietrzak na klaczy SONATA W została niestety wyeliminowana z konkursu.

W konkursie juniorskim 130 cm bardzo dobrze poradziły sobie polskie reprezentantki. Czysty przejazd, w dobrym czasie, pozwolił Oldze Skrobacz na zajęcie drugiego miejsca w konkursie. Zawodniczka dosiadała klaczy ORIDA-M. Zaraz za nią, na miejscu trzecim, uplasowała się Juliana Suska, która w tym konkursie startowała na wałachu CHARLIE BOY. Bezbłędny przejazd zaliczyła także Laura Kłapińska na wałachu HEARTCOR F. Czas uzyskany przez parę pozwolił jednak na zajęcie dalszego miejsca. Maximilian Parkitny na wałachu CAVALIM Z miał dzisiaj 8 pkt. karnych.

Do rozgrywki konkursu Grand Prix CSIOJ zakwalifikowała się jedna nasza reprezentantka. Juliana Suska na oldenburskiej klaczy TOKAJER 8, po szybkim i bezbłędnym przejeździe, zajęła czwarte miejsce w konkursie. W przebiegu podstawowym Laura Kłapińska na wałachu ZAZOU SZUMAWA miała 5 pkt karnych. Z wynikiem 9 pkt. karnych konkurs ukończył Maximilian Parkitny na wałachu STARCORNET, a Olga Skrobacz na wałachu QUINCY miała dziś 24 pkt. karne.

W Grand Prix CSIOP wystartowała jedna polska zawodniczka. Nell Sówka na wałachu BEN GUN miała 8 pkt. karnych w przebiegu podstawowym.

WYNIKI: TUTAJ

CSI2*/YH Gorla Minore (ITA)

Andrzej Opłatek rozpoczął w czwartek drugi tydzień zawodów od czterech czystych przejazdów, w tym jednego zwycięstwa. Wygrał Konkurs 140 cm na klaczy ODILE DU SOUFFLET. Bezbłędnie jeździł na oldenburskim wałachu DIAROUBET w konkursie U25. Czysty przejazd zaliczył także na wałachu LE CORDIAL w konkursie 135 cm i wałachu ISHAN B w konkursie dla młodych koni. Na wałachu NORDSTURM 15 jeździł bezbłędnie w konkursie 130 cm.

W piątkowym dwufazowym konkursie na wałachu ISHAN B miał jeden błąd w drugiej fazie, co dało parze 12 pozycję. W konkursie 130 cm na wałachu NORDSTURM 15 ponownie jeździł bezbłędnie, ale nieco spokojniejszy przejazd pozwolił na zajęcie dalszej pozycji. Wczorajszy sukces na klaczy ODILE DU SOUFFLET powtórzył także i dzisiaj. Wygrał kolejny z konkursów na poziomie 140cm.